Бронювання військовозобов'язаних працівників – нові критерії для підприємств

Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості назвало нові критерії для визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки.

бронювання військовозобов'язаних працівників

Бронювання працівників: Мін­еко­но­міки роз’яснює зміни

Відповідність підприємства новим критеріям є підставою для подальшого бронювання військовозобов'язаних працівників на період мобілізації та на воєнний час.

У міністерстві визначили два варіанти бронювання: від 50% військовозобов’язаних працівників та до 50% включно.

Які критерії застосовуються для кожного з варіантів та який алгоритм дій необхідно пройти підприємству для підтвердження бронювання співробітників.

Варіант 1. Бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності

Такий варіант визначено для підприємств, установи і організації, які виробляють товари для військових, розробляють, модернізують та ремонтують військову та спеціальну техніку та запчастини до неї, виготовляють боєприпаси й інші продукти оборонного призначення.

Підприємства повинні відповідати двом критеріям:

 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва – це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).

Варіант 2. Бронювання до 50% військовозобов’язаних працівників (включно)

Такий варіант визначено для підприємств, що працюють у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності. Підприємства повинні відповідати трьом з п’яти критеріїв:

 1. Підприємство має бути в стадії виконання контракту з держзамовником у сфері оборони, або бути співвиконавцем такого контракту.
 2. Понад 50% від загального обсягу виробництва – це товари, роботи й послуги оборонного призначення (за останній звітний період).
 3. Підприємство має бути включене до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів), відповідно до Закону України від 17.07.2020 № 808-IX «Про оборонні закупівлі»;
 4. Підприємство має брати участь у реалізації завдань і заходів, передбачених державними цільовими програмами у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності;
 5. Підприємство має виготовляти товари, виконувати роботи і надавати послуги для підприємств ОПК (які, в свою чергу, використовують їх для виготовлення товарів оборонного призначення).

Рішення про відповідність підприємства цим критеріям приймається робочою групою, утвореною Мінстратегпромом та представниками інших заінтересованих органів державної влади.

Алгоритм дій для бронювання

Для підприємств з метою бронювання працівників (однаковий для обох варіантів):

 • надсилається лист-звернення до Мінстратегпрому разом із додатками – документами, викладеними нижче, на підтвердження відповідності цим критеріям;
 • за результатами розгляду Мінстратегпромом ухвалюється відповідне рішення згідно з вимогами Наказу Мінстратегпрому від 23.02.2023 № 27.

Подальші дії – згідно з Постановою КМУ від 27 січня 2023 року № 76.

Для підприємств ОПК: якщо підприємство відповідає критеріям, і Мінстратегпром ухвалює відповідне рішення, його визнають критично важливим для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. І це є підставою для подальшого бронювання.

Для підприємств у сфері промисловості, літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності: рішення про відповідність критеріям є одним із кроків на шляху до бронювання. Детально цей процес прописаний у Постанові КМУ від 27 січня 2023 року № 76.

Перелік документів

Критерій 1

 • відомості про укладений підприємством з державним замовником у сфері оборони державний контракт (договір), який перебуває у процесі виконання, або про залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору);
 • лист державного замовника у сфері оборони про підтвердження укладення з підприємством державного контракту (договору), який перебуває у процесі виконання, а у разі залучення підприємства на підставі договорів, зокрема зовнішньоекономічних договорів (контрактів), до виконання такого державного контракту (договору) – лист про підтвердження його залучення;
 • у разі якщо підприємство, установа або організація є співвиконавцем державного контракту (договору) додатково до зазначеної вище інформації необхідно зазначити відомості про дату, номер та строк дії договору, на підставі якого підприємство залучено до виконання державного контракту (договору).

Такі відомості мають містити інформацію стосовно номеру та дати державного контракту (договору); термін його дії; найменування державного замовника.

Критерій 2

1. Підприємства, установи і організації державної форми власності мають додати до звернення:

 • звіт про виконання фінансового плану за відповідний період (квартал, рік);
 • відомості, підтверджені та погоджені державним замовником, про підтвердження обсягу виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення, а саме: назву виду продукції за номенклатурою продукції промисловості (НПП); код продукції за НПП; кількість виробленої продукції (валове виробництво).

Підприємства, установи і організації приватної форми власності мають додати до звернення:

 • звіт про виробництво та реалізацію промислової продукції за попередній рік;
 • відомості, підтверджені державним замовником, про підтвердження обсягу виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг оборонного призначення, а саме: назву виду продукції за номенклатурою продукції промисловості (НПП); код продукції за НПП; кількість виробленої продукції (валове виробництво).

Критерій 3

 • відомості про наказ Мінстратегпрому про включення підприємства, установи та організації до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) відповідно до Закону України від 17.07.2020 № 808-IX «Про оборонні закупівлі», постанови КМУ від 17 березня 2021 № 233.

Для внесення підприємства до електронного реєстру учасників відбору та виконавців державних контрактів (договорів) підприємства, установи та організації звертаються до Мінстратегпрому з відповідним переліком документів.

Відправляємо працівників у відрядження під час війни

Критерій 4

 • відомості про державну цільову програму у літакобудівній галузі та у сфері космічної діяльності, у якій саме залучено підприємство, установа і організація.

Критерій 5

 • відомості про контракт (договір) укладений з підприємством, яке перебуває у процесі виконання державного контракту (договору) про здійснення промислового виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, які використовуються виконавцем державного контракту (договору) для виготовлення товарів оборонного призначення;
 • лист виконавця державного контракту (договору) про договірні відносини з підприємством щодо промислового виробництва товарів, виконання робіт і надання послуг, які використовуються для виготовлення товарів оборонного призначення.

Такі відомості мають містити інформацію стосовно номеру та дати контракту (договору); термін його дії; найменування державного замовника.

Контакти для бронювання:

 • в електронному вигляді (обов’язково разом з електронним цифровим підписом): [email protected];
 • в паперовому вигляді: 01054, м. Київ, вул. Івана Франка, 21/23.
 • телефон для довідок: (044) 298 08 71 (08:30-17:30).

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових: як не втратити

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію — одноразову грошову допомогу (ОГД) у розмірі 15 мільйонів гривень. Але ряд особливостей значно ускладнює отримання допомоги.
3520

Військовий облік жінок і доплата за ведення у 2023 році

Зазвичай в бюджетних установах більшість із працівників — жінки. Як з 1 січня вести військовий облік на підприємстві старими силами? Порадимо, як впоратися з новими обсягами роботи і не порушити закон.
21699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді