Прийнято закон щодо прозорості роботи органів місцевого самоврядування

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування.

Рада прийняла законопроєкт щодо прозорості роботи органів місцевого самоврядування

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Про це повідомив перший заступник голови Податкового Комітету Ярослав Железняк. Згідно з його повідомленням, законопроєкт № 6401 покликаний суттєво розширити норми про відкритість місцевих рад і виконкомів громад та запроваджує таке:

  1. Публікація відеозаписів сесій і постійних комісій місцевих рад (після війни – прямі трансляції).
  2. Архів записів засідань публічно зберігається не менше 5 років.
  3. Доповіді на засіданнях рад тільки українською мовою.
  4. Обов'язкова публікація проєктів порядків денних засідань постійних комісій та результатів поіменного голосування.
  5. Інформація щодо об’єктів права власності територіальних громад регулярно оприлюднюється у формі відкритих даних. Цей інструмент дозволить інвесторам знаходити у громаді цікаві об’єкти для капіталовкладень.
  6. Регулярну інвентаризацію майна громади, що допоможе раді, громадянам та бізнесу ефективніше оцінити наявні ресурси громади і більш ефективно їх  використовувати.
  7. Більше прозорості після завершення воєнного стану.

Джерело: Telegram-канал Ярослава Железняка

акційна передплата журналів для бухгалтерів

Весняні дива для бухгалтерів! Оформлюйте передплату на журнали «Головбух Бюджет» та «Головбух Праця та Зарплата»платіть за 10 місяців, а користуйтеся цілий рік!

Замовляйте в редакції за номером 0 800 21 12 20.

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати на освітню субвенцію у 2024 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
3176

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
98228

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
4656

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді