Нові обставини, за яких житлову субсидію не надаватимуть

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ доопрацювали проєкт змін до Положення про порядок призначення житлових субсидій.

обставини для відмови у житловій субсидії

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Проєкт змін передбачає доповнити Положення про порядок призначення житлових субсидій новим пунктом, який визначає обставини, за виявлення яких житлову субсидію припинять надавати з місяця, що настає за місяцем, у якому їх виявлено. Такими обставинами є:

1. будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства під час отримання житлової субсидії набув право власності на:

  • транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);
  • більше ніж один транспортний засіб, що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, якщо з року випуску кожного минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

2. будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства під час отримання житлової субсидії здійснив на суму, яка на дату проведення операції перевищує 50 тис. грн:

  • купівлю земельної ділянки,
  • квартири (будинку) (крім житла, отриманого або придбаного за рахунок державного чи місцевого бюджету),
  • іншого нерухомого майна,
  • транспортного засобу (механізму),
  • цінних паперів та інших фінансових інструментів,
  • віртуальних активів,
  • будівельних матеріалів,
  • інших товарів довгострокового вжитку,
  • оплатив (одноразово) будь-які роботи або послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла (в т. ч. понаднормової площі житла) та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування);
  • платіж (платежі), що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на нерухоме майно та/або транспортні засоби (механізми) (крім об’єктів спадщини та дарування);
  • внески до статутного (складеного) капіталу товариства, підприємства, організації;
  • благодійну діяльність (виключно у вигляді сплати коштів);
  • надання поворотної / безповоротної фінансової допомоги, позики.

3. у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, у яких під час отримання житлової субсидії, за даними Єдиного реєстру боржників, виникла заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад три місяці.

4. будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число кожного місяця, в якому отримується житлова субсидія, має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок) жилою площею більше ніж 13,65 кв. м або загальною площею більше ніж 21 кв. м, крім житлових приміщень у гуртожитках та окремого житла.

5. будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства на 1 число кожного місяця, в якому отримується житлова субсидія, має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. грн, або облігації внутрішньої державної позики на загальну суму, що перевищує 100 тис. грн;

6. будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства під час отримання житлової субсидії здійснив операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних та/або освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 50 тис. грн.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
53245

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
8279

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5876

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді