Також в яких випадках не можна звільняти вагітних жінок та працівників, які виховують дітей до 14 років – роз'яснення.
Калькулятор індексації зарплати
На прохання певних категорій працівників роботодавець зобов’язаний перевести їх на неповний робочий день або тиждень. Це, зокрема, стосується:
- вагітних жінок;
- жінки, яка має дитину до 14 років, дитину з інвалідністю або доглядає за хворим членом сім’ї;
- особи, яка виховує малолітніх дітей без матері.
Матерям дітей до півтора року, крім загальної перерви для відпочинку й харчування, надаються додаткові перерви для годування дитини – по 30 хвилин (60 хвилин, якщо дітей двоє й більше) кожні три години.
Також у разі необхідності роботодавець має надати вагітним жінкам і жінкам із дітьми до 14 років або дітьми з інвалідністю:
- путівки до санаторіїв та будинків відпочинку безплатно або на пільгових умовах;
- матеріальну допомогу.
Роботодавець не може з власної ініціативи звільнити:
- вагітних жінок і матерів із дітьми віком до трьох років (до шести років – якщо жінка подовжила відпустку для догляду за дитиною);
- одиноких матерів із дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю.
Навіть за повної ліквідації підприємства або закінчення строкового трудового договору роботодавець має працевлаштувати таких працівниць. Ця вимога також поширюється на осіб, які виховують малолітніх дітей без матері.
Джерело: офіційний сайт Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків
Форма № 4-ПН стосується масового вивільнення працівників. Перевірте, чи ви маєте звітувати за нею та вчасно подайте звіт. Зразок заповнення від експерта - у статті
Для встановлення єдиних правил і уникнення порушень з оплати праці працівникам, в установі потрібно затвердити локальний нормативний документ, тобто – положення про оплату праці.
15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.