КАЛЬКУЛЯТОР СТАЖУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ТА СЛУЖБИ В ОМС
З початку 2024 року в Україні змінено підходи до оплати праці в межах реформи системи оплати праці держслужбовців, яка має на меті:
- підвищити передбачуваність, прозорість і справедливість заробітної плати;
- вдосконалити ефективність менеджменту в державному секторі.
«Завдання Мінфіну ‒ забезпечити ефективність використання коштів державного бюджету. Водночас зауважу, що ефективний державний орган ‒ це ефективний державний службовець, який має вищу освіту, володіє професійними компетентностями, має критичне мислення й аналітичні здібності. І саме тому класифікація посад посилила роль посадового окладу у запровадженій Урядом зрозумілій структурі заробітної плати, де не можна буде зловживати надбавками, які могли сягати до 700 %», ‒ прокоментував заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.
Відтепер видатки держави на заробітну плату працівників державних органів можна відстежити за допомогою аналітичного інструменту «дашборд», який буде постійно оновлюватись щомісяця.
«Цей інструмент дозволяє побачити середні заробітні плати працівників у державних органах на рівні посад, адже основне завдання Мінфіну ‒ забезпечити ефективність використання коштів державного бюджету, зробити більш прозорою та справедливою оплату праці державних службовців, пом’якшити тенденцію плинності та відтоку держслужбовців і посилити роль держави як роботодавця», ‒ зауважив Роман Єрмоличев.
За допомогою дашборду портал «Бухгалтерія для бюджету та ОМС» перевірив рівень оплати праці працівників державних органів у розрізі установ за січень 2024 року: