Які документи передаватимуть через АІС «ГРК-ВЕБ»

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У п’ятницю, 12.04.2024, набрав чинності Порядок обміну електронними документами між Міністерством фінансів України та учасниками бюджетного процесу на рівні державного бюджету із застосуванням автоматизованої інформаційної системи онлайн-взаємодії з розпорядниками коштів державного бюджету (АІС «ГРК-ВЕБ»).

документи АІС ГРК-ВЕБ

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

У розділі ІІ Порядку визначили перелік типових електронних документів, які створюють та подають головні розпорядники із застосуванням AIC «ГРК-ВЕБ» до Мінфіну:

  • бюджетні пропозиції, аналітичні дані щодо розрахунку міжбюджетних трансфертів, пропозиції щодо їх розподілу;
  • бюджетні запити, аналітичні дані щодо розрахунку міжбюджетних трансфертів, пропозиції щодо їх розподілу до проєкту держбюджету;
  • паспорти бюджетної програми та звіти про її виконання;
  • помісячні розподіли міжбюджетних трансфертів, у т. ч. тимчасові, та зміни до них;
  • зведені кошториси, плани використання бюджетних коштів, у т. ч. помісячні, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани спеціального фонду бюджету;
  • плани надання кредитів із загального фонду бюджету;
  • довідка про зміни до кошторису, плану асигнувань загального фонду бюджету, до плану спеціального фонду бюджету, до плану надання кредитів із загального фонду бюджету.

Через AIC «ГРК-ВЕБ» головні розпорядники отримуватимуть від Мінфіну:

  • довідники бюджетної класифікації;
  • граничні показники видатків державного бюджету та надання кредитів з державного бюджету;
  • лімітні довідки про бюджетні асигнування та кредитування;
  • узагальнені лімітні довідки про бюджетні асигнування та кредитування.

Для обміну цими документами потрібен кабінет учасника бюджетного процесу на рівні держбюджету в АІС «ГРК-ВЕБ», про те, як його створити, писали тут.

Наказ Мінфіну від 27.03.2024 № 150, яким затверджено Порядок, набрав чинності 12.04.2024.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Державний бюджет 2025

Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік» враховуючи пропозиції комітету ВРУ з питань бюджету. Наразі документ готується на підпис. Після підписання главою держави та офіційного оприлюднення тексту закону, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
368

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33603

Програмна класифікація видатків: обираємо назву бюджетної програми

У бюджетному процесі застосовують програмно-цільовий метод. Суть його полягає в управлінні коштами місцевого бюджету для досягнення конкретних результатів, цілей, вирішення проблем місцевої громади. При цьому оцінюють ефективність використання коштів місцевого бюджету на кожній стадії бюджетного процесу. Основним елементом цього методу є бюджетна програма.
1575

Реєстрація бюджетних зобов’язань: робочі ситуації

Реєстрація бюджетних зобов’язань: ➤ термін реєстрації ➤ підтвердні документи для реєстрації ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних зобов’язань ➤ зразок заповнення реєстру бюджетних фінансових зобов’язань.
34682

Коди економічної класифікації видатків бюджету: інструкція застосування

Мінфін регулярно оновлює інструкцію зі застосування КЕКВ. Це зумовлює проблеми в установах, адже вони планують видатки у кошторисах за старими КЕКВ, а проводити їх потрібно вже за новими. Актуальні коди економічної класифікації видатків бюджетних установ 2024 року та їх застосування – у цьому огляді.
343062

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді