Керівники під час господарської діяльності укладають договори з суб’єктами господарювання. А ревізори ретельно контролюють, чи належно сторони договору виконали взяті зобов’язання.
Зобов’язання за договором вважають належно виконаними, коли сторони досягли тієї мети, яку ставили перед собою, коли укладали договір. Аби виявити порушення, ревізори ретельно вивчають предмет договору, зобов’язання кожної сторони, їхні права та обов’язки. На що саме звертають увагу ревізори і що потрібно знати аби посадових осіб не звинуватили в розтраті бюджетних коштів прочитайте у статті.
ЧИТАТИ СТАТТЮ
«Тобі догана! Будеш тепер без премії і матеріалки», – сказав керівник установи бухгалтерові. А все через те що бухгалтер вчасно не надав працівникам розрахункові листи про зарплату. Він захотів розібратися, чи правомірно його покарали. Сам не впорався, тож по допомогу звернувся до редакції. Чи справді через догану він втратить премію? Чи зможе отримати хоча б матеріалку? Експерт знає відповіді.
У період дії правового режиму воєнного стану планові контрольні заходи не проводять. Стосується це і Держпраці. Але не все так просто та однозначно.
Інспектори Держпраці можуть накладати фінансові санкції на роботодавців за статтею 265 КЗпП, на їх посадових осіб – адміністративний штраф, а для окремих роботодавців передбачено окремий вид відповідальності – попередження про відповідальність за порушення трудової дисципліни. Розглянемо кого стосується попередження та чи є воно порятунком від штрафів.
Оплата комунальних послуг в бюджетних установах – як ревізори виявляють порушення.
Обовʼязковий контроль нарахування зарплати убереже бухгалтера від штрафів. Розкажемо, як заробітна плата у бюджетній установі та ОМС перевіряється аудиторами та які професійні «секрети» застосовують аудитори («ревізори»).