Новації у відрядженні лікарів-інтернів

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
МОЗ затвердило зміни до Положення про інтернатуру.

відрядження лікарів

Відправляємо працівників у відрядження під час війни

Якщо лікар (фармацевт/провізор)-інтерн не може здобути повний перелік компетентностей через відсутність відділень (фахівців) відповідного профілю, керівник закладу охорони здоров’я (ЗОЗ), до якого інтерна розподілили, відряджає цього інтерна до іншого ЗОЗ.

Спершу керівник ЗОЗ має:

  • затвердити план-графік відряджень лікарів (фармацевтів/провізорів)-інтернів до 01 вересня поточного року на новий навчальний рік;
  • надіслати його до структурного підрозділу з питань охорони здоров’я обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій.

У Положенні про інтернатуру прописали вимоги до план-графіку відряджень, що він має містити. Інтерна потрібно ознайомити із затвердженим планом-графіком.

Тривалість відрядження до іншого ЗОЗ протягом одного навчального року не може перевищувати 70% часу, передбаченого на практичну частину підготовки в інтернатурі у цьому навчальному році.

На час відрядження до закладу вищої освіти, іншого ЗОЗ за лікарем (фармацевтом/провізором)-інтерном гарантовано зберігають посаду за основним місцем роботи. Фінансування підготовки в інтернатурі за кошти держбюджету у період перебування лікаря (фармацевта/провізора)-інтерна у відрядженні здійснюється за основним місцем роботи відповідно до тарифу, визначеному у порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у поточному році, затвердженому Кабінетом Міністрів України.

Накази МОЗ від 06.05.2024 № 788 та від 11.05.2024 № 820, якими внесені зміни, не набрали чинності.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата відрядження держслужбовця у вихідний день

Держслужбовців направляють у службове відрядження для виконання посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Завдання, які виконує держслужбовець у відрядженні, різні і залежать від держоргану, в якому працює держслужбовець, держоргану, до якого його відряджено, кваліфікації та посадових обов’язків самого держслужбовця. Розглянемо якою буде оплата відрядження держслужбовцям.
2321

Наказ про відрядження – всі зразки

Наказ на відрядження складають на особу, яку направляють для виконання роботи за кордон або в інший населений пункт. Експерт надає готові зразки наказі про відрядження або про його припинення.
134206

Відрядження на службовому автомобілі – наказ

Під час відрядження працівника нерідко постає транспортне питання. Один із варіантів його вирішення – використати службовий автомобіль. Яким має бути наказ про відрядження у такому випадку?
31151

Добові на відрядження 2024: як виплачувати та обліковувати

Відрядження працівників в одних установах є буденністю, а в інших – трапляються нечасто. Здебільшого відрядження відбуваються в межах України, але й можуть бути за кордон. Відрядженим працівникам відшкодовують витрати за час поїздки та виплачують добові на відрядження. Як визначається розмір добових, які саме витрати та в якому розмірі слід відшкодовувати – дізнаєтеся з цього огляду.
43826

Авансовий звіт на відрядження: проведення

Які проведення використовувати, коли працівники подають авансові звіти на відрядження – продемонструємо на шести прикладах. А також розглянемо, як відобразити в бухгалтерському обліку ці операції за різних ситуацій.
63534

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді