Чи застосовувати ПСП до зарплати працівника, який є ФОП

Теми:
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили чи застосовується податкова соціальна пільга до заробітної плати працівник, який зареєстрований ФОП.

псп до зарплати

Калькулятор індексації зарплати

Податкова соціальна пільга (ПСП) застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (пп. 169.2.1 п. 169.1 ПК).

У підпункті 169.2.3 пункту 169.2 ПК наведено виключний перелік доходів фізичних осіб, до яких ПСП не застосовують. Це:

  • доходи платника податку, інші ніж заробітна плата;
  • заробітна плата, яку платник податку протягом звітного податкового місяця отримує одночасно з доходами у вигляді стипендії, грошового чи майнового (речового) забезпечення учнів, студентів, аспірантів, ординаторів, ад’юнктів, військовослужбовців, що виплачують з бюджету;
  • доходи самозайнятої особи від провадження підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Тобто, ПСП застосовується до заробітної плати, що нарахована працівнику, навіть якщо він зареєстрований ФОП. Головне – нарахована зарплата не повинна перевищувати граничного доходу для застосування ПСП.

За інформацією ГУ ДПС у Рівненській області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
55696

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2658

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
74801

Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ

Зарплатний звіт – це об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та військового збору. У даній консультації приділимо більше уваги загальним питанням, заповненню основної частини звіту та тих додатків, які стосуються ЄСВ. Також тут можна скачати бланк звіту, його додатків та зразки їх заповнення.
82122

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді