Податківці роз’яснили про відповідальність, що застосовується до особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, однак не подала реєстраційну заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ.
Калькулятор штрафів
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до органу ДПС не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн (п.183.2 ПК).
Установа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ і не подала реєстраційної заяви, несе відповідальність за не нарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
З урахуванням підпункту 54.3.1 пункту 54.3 ПК орган ДПС зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань з ПДВ.
Окрім цього, за таке діяння залежно від характеру порушення передбачено штраф у розмірі:
- 10% суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено не умисно;
- 25% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння умисні;
- 50% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено повторно протягом 1095 календарних днів.
При цьому, відповідальність за неподання податкової декларації з ПДВ та за відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН до такої установи не застосовують.
За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
Розглянемо, хто, за яких умов і в які терміни реєструє податкові накладні та розрахунки коригування до них у 2024 році.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.