Які заходи випливу очікують установу, що не зареєструвались як платник ПДВ

Теми:
Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили про відповідальність, що застосовується до особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, однак не подала реєстраційну заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ.

реєстрація платника ПДВ

Калькулятор штрафів

У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до органу ДПС не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн (п.183.2 ПК).

Установа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ і не подала реєстраційної заяви, несе відповідальність за не нарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

З урахуванням підпункту 54.3.1 пункту 54.3 ПК орган ДПС зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань з ПДВ.

Окрім цього, за таке діяння залежно від характеру порушення передбачено штраф у розмірі:

  • 10% суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено не умисно;
  • 25% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння умисні;
  • 50% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено повторно протягом 1095 календарних днів.

При цьому, відповідальність за неподання податкової декларації з ПДВ та за відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН до такої установи не застосовують.

За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

ПДВ 2024 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2024 році, зміни у ставках ПДВ 2024, про податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2024, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
1506

Порядок складання податкової декларації з ПДВ

Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д6.
55526

ПДВ 2023 для бюджетних установ

Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.
47773

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді