Податківці роз’яснили про відповідальність, що застосовується до особи, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, однак не подала реєстраційну заяву та, відповідно, не зареєструвалася як платник ПДВ.

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця
У разі обов’язкової реєстрації особи як платника ПДВ реєстраційна заява подається до органу ДПС не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1 млн грн (п.183.2 ПК).
Установа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ і не подала реєстраційної заяви, несе відповідальність за не нарахування або несплату ПДВ на рівні зареєстрованого платника ПДВ без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.
З урахуванням підпункту 54.3.1 пункту 54.3 ПК орган ДПС зобов’язаний самостійно визначити суму грошових зобов’язань з ПДВ.
Окрім цього, за таке діяння залежно від характеру порушення передбачено штраф у розмірі:
- 10% суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено не умисно;
- 25% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння умисні;
- 50% від суми визначеного податкового зобов’язання – якщо діяння вчинено повторно протягом 1095 календарних днів.
При цьому, відповідальність за неподання податкової декларації з ПДВ та за відсутність реєстрації податкової накладної в ЄРПН до такої установи не застосовують.
За інформацією ГУ ДПС у Тернопільській області
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Поговоримо про зміни щодо ПДВ, ставки ПДВ 2025, податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2025, необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників та особливості обліку ПДВ у бюджетників – в огляді
Про термін реєстрації податкових накладних, умови реєстрації та блокування ПН, штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної у 2025 році поговоримо у статті.
Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
Розглянемо оновлену форму податкової декларації з ПДВ. У консультації знайдете, як заповнити всі рядки чинної ПДВ-декларації, приклад заповнення чинної декларації з ПДВ, а також інформацію про найбільш уживані додатки до ПДВ-декларації у бюджетників – Д1 та Д5.
Бюджетні установи теж можуть бути платниками ПДВ. Які зміни щодо ПДВ настали у 2023 році, зміни у ставках ПДВ 2023, про нову податкову накладну та податкову декларацію з ПДВ 2023, про необ’єктні та звільнені від ПДВ операції бюджетників, про особливості обліку цього податку у бюджетників – у даному огляді.