Знищені документи через «прильот» в офіс

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили дії установи, у разі руйнування офісу через збройну агресію рф та знищення документів.

знищені документи

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Після настання події щодо втрати, пошкодження або дострокового знищення документів установа зобов’язана:

  • протягом 15 календарних днів – письмово повідомити орган ДПС за місцем обліку. До повідомлення потрібно додати документи, що підтверджуватимуть подію та факт знищення документів (п. 44.5 ПК).
  • протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДПС, – відновити втрачені документи.

У разі не відновлення документів, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення звітності.

Під час дії воєнного стану справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК. Платники податків/податкові агенти, які подали повідомлення про втрату первинних документів відповідно до підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК, не підлягають перевірці контролюючим органом щодо зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодах, у т. ч. після завершення дії воєнного стану.

Обов’язок доведення відсутності підстав для застосування положень зазначеного підпункту покладається на контролюючий орган. У разі відмови у застосуванні цієї норми орган ДПС не пізніше одного місяця з дати отримання відповідного повідомлення від установи видає вмотивоване рішення із зазначенням підстави та доказів такої відмови.

Рішення органу ДПС може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку. До винесення остаточного рішення по справі контролюючий орган не може піддавати сумніву показники податкової звітності, а також ініціювати проведення будь-якої перевірки установи щодо податкових (звітних) періодів, зазначених у відповідному повідомленні.

Окрім цього, у разі встановлення факту знищення майна, керівник установи обов’язково приймає рішення про проведення інвентаризації майна на день встановлення такого факту (п. 7, 8 розд. І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879).

ЗІР, категорія 129.07

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісники у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ

Уклали трудовий договір із сумісником: за якими правилами відобразити в Додатках Д5 та Д1, коли донараховувати ЄСВ до мінімальної бази, як показати нараховані доходи в Додатку Д4/4ДФ до Розрахунку.
55524

Винагорода за ЦПД у Податковому розрахунку

Уклали цивільно-правовий договір – як показати відомості в додатках Д5 та Д1, коли донарахувати ЄСВ до мінімальної бази, за якими правилами відобразити в додатку 4ДФ.
2642

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді