Знищені документи через «прильот» в офіс

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили дії установи, у разі руйнування офісу через збройну агресію рф та знищення документів.

знищені документи

Бронювання по-новому: скільки платити працівникам із 5 березня?

Після настання події щодо втрати, пошкодження або дострокового знищення документів установа зобов’язана:

  • протягом 15 календарних днів – письмово повідомити орган ДПС за місцем обліку. До повідомлення потрібно додати документи, що підтверджуватимуть подію та факт знищення документів (п. 44.5 ПК).
  • протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу ДПС, – відновити втрачені документи.

У разі не відновлення документів, вважається, що такі документи були відсутні у такого платника податків на час складення звітності.

Під час дії воєнного стану справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у пункті 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК. Платники податків/податкові агенти, які подали повідомлення про втрату первинних документів відповідно до підпункту 69.28 пункту 69 підрозділу 10 розділу ХХ ПК, не підлягають перевірці контролюючим органом щодо зазначених у повідомленні податкових (звітних) періодах, у т. ч. після завершення дії воєнного стану.

Обов’язок доведення відсутності підстав для застосування положень зазначеного підпункту покладається на контролюючий орган. У разі відмови у застосуванні цієї норми орган ДПС не пізніше одного місяця з дати отримання відповідного повідомлення від установи видає вмотивоване рішення із зазначенням підстави та доказів такої відмови.

Рішення органу ДПС може бути оскаржено в адміністративному чи судовому порядку. До винесення остаточного рішення по справі контролюючий орган не може піддавати сумніву показники податкової звітності, а також ініціювати проведення будь-якої перевірки установи щодо податкових (звітних) періодів, зазначених у відповідному повідомленні.

Окрім цього, у разі встановлення факту знищення майна, керівник установи обов’язково приймає рішення про проведення інвентаризації майна на день встановлення такого факту (п. 7, 8 розд. І Положення про інвентаризацію активів та зобов’язань, затвердженого наказом Мінфіну від 02.09.2014 № 879).

ЗІР, категорія 129.07

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152356

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412317

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді