Які адмінштрафи запровадять за порушення закону про відкритість використання публічних коштів

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У ВРУ готують до другого читання законопроєкт щодо посилення відповідальності за використання публічних коштів посадовими особами розпорядників/одержувачів бюджетних коштів.

штрафи за порушення закону про відкритість використання публічних коштів

Калькулятор штрафів

Нагадаємо, законопроєктом передбачено ввести адміністративну відповідальність для посадових осіб розпорядників бюджетних коштів у вигляді штрафу:

  • 25–50 нмдг (425–850 грн) – за неоприлюднення, несвоєчасне оприлюднення інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено законом України «Про відкритість використання публічних коштів» від 11.02.2015 № 183-VIII (далі – Закон № 183);
  • 50–70 нмдг (850–1190 грн) – за оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації, обов’язкове оприлюднення якої передбачено Законом № 183;
  • 60–80 нмдг (1020–1360 грн) – в разі повторного протягом року притягнення до адміністративної відповідальності за ці порушення.

Законопроєкт «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за використання публічних коштів посадовими особами розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів, підприємств державного та комунального сектору економіки» (реєстр. № 10255) було прийнято у першому читанні за основу. Сьогодні, 29.05.2024, оприлюднили відповідну постанову ВРУ від 22.05.2024 № 3737–ІХ.

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3055

Бюджетні кошти на Є-дата

Дізнайтеся нюанси та строки оприлюднення інформації про використання бюджетних коштів на веб-порталі Є-data, аби уникнути штрафів і відповідальності за Є-data 2024 року.
100502

Як розрахувати середньооблікову кількість штатних працівників

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання. Адже є сумісники, декретниці, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розглянемо, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
51939

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді