Коли потрібно додати військовий квиток до електронної трудової книжки

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ роз’яснили чи додавати військовий квиток до електронної трудової книжки, щоб період проходження строкової військової служби зарахували до страхового стажу.

військовий квиток електронна трудова книжка

КАЛЬКУЛЯТОР СТАЖУ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ТА СЛУЖБИ В ОМС

Основним документом, що підтверджує стаж роботи до 01.01.2004, є трудова книжка. Запис про проходження строкової військової служби вноситься до трудової книжки на основі військового квитка.

Якщо у трудову книжку такий запис внесено, у т. ч. зазначено номер військового квитка та дату його видачі, сканувати військовий квиток та надавати до електронної трудової книжки не обов’язково.

Для підтвердження періоду військової служби військовий квиток потрібно відсканувати та додати до електронної трудової книжки, якщо паперова трудова книжка не містить:

 • періоду строкової військової служби;
 • номеру військового квитка та дату його видачі.

Відомості про трудову діяльність може вносити як працівник, так і роботодавець. Для їхнього внесення слід мати кольорові скановані копії усіх сторінок трудової книжки та інших документів, які впливають на розрахунок стажу (диплом про освіту та додаток до нього, військовий квиток, довідки, що підтверджують періоди роботи, для жінок – свідоцтво про народження дитини тощо).

Для того, щоб передати сканкопії паперової трудової книжки та інших документів про стаж до ПФУ для внесення даних до Реєстру застрахованих осіб, необхідно:

 • увійти в персональний кабінет на вебпорталі ПФУ (portal.pfu.gov.ua) за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • зліва, у розділі «Комунікації з ПФУ» обрати сервіс «Відомості про трудові відносини»;
 • завантажити скановані файли трудової книжки, натиснувши кнопку «Додати файл»;
 • після завантаження надати згоду на обробку персональних даних та відправити до ПФУ.

Після успішного оцифрування сканкопій документів, прикріплених до електронного звернення (стан обробки електронного звернення можна переглянути у розділі «Мої звернення»), в особистому кабінеті:

 • в закладці «Записи трудової книжки» розділу «ЕТК» відображається інформація про трудові відносини, як найманого працівника за основним місцем роботи, яка сформована автоматично за даними звітів роботодавців;
 • в закладці «Скан-копії трудової книжки» розділу «ЕТК» можливо переглянути скан-копії наданих документів, на підставі яких сформовано електронну трудову книжку;
 • в закладці «Відцифрована ЕТК» розділу «ЕТК» можливо переглянути результат оцифрування відомостей про трудові відносини відповідно до наданих сканованих копій документів;
 • в реквізиті «Загальний страховий стаж» закладки «Страхові дані, наявні в РЗО» головної сторінки профілю користувача відображатиметься підсумок загального страхового стажу, який розраховується автоматично:
  • з 01.01.2004 обчислюється за даними, що містяться в персональній обліковій картці реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
  • до 01.01.2004 – за результатами оцифрування трудової книжки та інших документів про стаж.

За інформацією ГУ ПФУ в Закарпатській області

Вебінарний марафон до Дня бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
48264

Довідка ОК-5 для підтвердження страхового стажу

Якщо працівник працює менше року чи шести місяців і захворів, бухгалтеру аби правильно нарахувати допомогу по тимчасовій непрацездатності чи допомогу по вагітності та пологах потрібно знати страховий стаж працівника. Розглянемо чим потрібно підтверджувати страховий стаж та чи потрібно вимагати від працівника довідку за формою № ОК-5.
35066

Довідка про трудовий та страховий стаж

Отримати довідку ПФУ про трудовий та страховий стаж можуть і працівник, і роботодавець. Розкажемо, як це зробити через інтернет, як рахувати стаж за цією довідкою.
21278

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді