Як виправити помилки у звіті з ЄСВ

Cтрахувальник може виправити помилки у грошових показниках у Звіті з ЄСВ у звітному місяці. Для цього він застосовує коди типу нарахувань, передбачені п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Коди типу нарахувань «2» – «9» страхувальники зазначають, якщо треба донарахувати або зменшити суми ЄСВ застрахованій особі.

Якщо треба донарахувати або зменшити суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань «2» та «3»:

  • «2» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував ЄСВ;
  • «3» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму ЄСВ.

Якщо донараховують або зменшують суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року, на суму зарплати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань:

  • «6» — сума заробітної плати (доходу), нарахована в попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;
  • «7» — сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121120

Декретні в Податковому розрахунку – ЗРАЗКИ

Як відобразити декретні виплати у Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних – у даній консультації
117692

Податкові зобов’язання ОМС

Органи місцевого самоврядування теж є платниками податків. Які саме податки вони сплачують так як показати в обліку нарахування податкових зобов’язань з податків і зборів та їхнє погашення ОМС, якими є бухгалтерські проведення по нарахуванню та погашенню податкових зобов’язань – у даному огляді.
6188

Ознаки доходу для заповнення форми 4ДФ 2024 року

Під час заповнення додатку 4ДФ до Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ (далі – додаток 4ДФ) використовуємо ознаки доходу. Актуальний довідник ознак доходів та коментар про зміни – у статті.
33964

Приклад відпустки за власний рахунок у Додатку Д1 Податкового розрахунку

У роботодавців може виникати чимало нетипових робочих ситуацій: неявка працівників на роботу, мобілізація, простій, відпустка «за свій рахунок» та призупинення дії трудових договорів. Як у таких випадках правильно заповнити зарплатну звітність.
111027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді