Як виправити помилки у звіті з ЄСВ

Cтрахувальник може виправити помилки у грошових показниках у Звіті з ЄСВ у звітному місяці. Для цього він застосовує коди типу нарахувань, передбачені п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Коди типу нарахувань «2» – «9» страхувальники зазначають, якщо треба донарахувати або зменшити суми ЄСВ застрахованій особі.

Якщо треба донарахувати або зменшити суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань «2» та «3»:

  • «2» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував ЄСВ;
  • «3» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму ЄСВ.

Якщо донараховують або зменшують суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року, на суму зарплати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань:

  • «6» — сума заробітної плати (доходу), нарахована в попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;
  • «7» — сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декретні в Податковому розрахунку: зразки

Як відобразити декретні виплати у місячному Податковому розрахунку сум доходу, ЄСВ, ПДФО та ВЗ, приклад розрахунку декретних та зразки заповнення Додатків Д1, Д5 і 4ДФ для декретних — у даній консультації
152356

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
412311

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді