Як виправити помилки у звіті з ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Cтрахувальник може виправити помилки у грошових показниках у Звіті з ЄСВ у звітному місяці. Для цього він застосовує коди типу нарахувань, передбачені п. 9 розд. IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435.

Коди типу нарахувань «2» – «9» страхувальники зазначають, якщо треба донарахувати або зменшити суми ЄСВ застрахованій особі.

Якщо треба донарахувати або зменшити суму ЄСВ на суму заробітної плати (доходу), нарахованої в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань «2» та «3»:

  • «2» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував ЄСВ;
  • «3» — сума зарплати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму ЄСВ.

Якщо донараховують або зменшують суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року, на суму зарплати (доходу), нарахованої застрахованій особі в попередніх звітних періодах, застосовують коди типу нарахувань:

  • «6» — сума заробітної плати (доходу), нарахована в попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно донарахував суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року;
  • «7» — сума заробітної плати (доходу), нарахована у попередніх звітних періодах, на яку страхувальник самостійно зменшив зайво нараховану суму внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за період до 1 січня 2011 року.

За інформацією ГУ ДФС у Житомирській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74367

Середньооблікова кількість штатних працівників: як розрахувати

Коли справа доходить до подання звітності, у бухгалтера постають питання, адже є сумісники, декретниці, мобілізовані, нові працівники й ті, що звільнилися. Давайте розбиратися на прикладах, як розраховується середньооблікова кількість штатних працівників.
107275

Розрахунок коригування до податкової накладної

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2025 та зразки його заповнення.
165714

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді