Чи може керівник встановити собі режим неповного робочого часу

Чи може директор підприємства з власної ініціативи встановити собі режим неповного робочого часу – роз'яснення.

Чи може директор встановити собі режим неповного робочого часу

Калькулятор індексації зарплати

З керівником господарської організації укладається договір або контракт, в якому визначаються:

  • строк найму;
  • права;
  • обов’язки та відповідальність керівника;
  • умови його матеріального забезпечення;
  • умови звільнення його з посади;
  • інші умови найму за погодженням сторін.

Якщо установчими документами, трудовим договором або контрактом з керівником не визначено особливий порядок погодження питання щодо встановлення йому неповного робочого часу, трудовий договір або контракт не укладався, керуватися необхідно нормами ст. 56 КЗпП України, якими визначено:

  • як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень може встановлюватись за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом, тобто за угодою сторін, що уклали трудовий договір.

Виходячи з викладеного, керівник має звернутися до загальних зборів учасників із проханням про встановлення режиму неповного робочого часу. Якщо таке прохання буде задоволено, підставою для видання наказу про встановлення керівнику режиму неповного робочого часу є протокол (витяг з протоколу) зборів учасників товариства.

Якщо в трудовому договорі (контракті) директора зазначено режим його роботи, необхідно внести у нього відповідні зміни.

Джерело: офіційний сайт Південно-Східного міжрегіонального управління Держпраці

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми робочого часу на 2025 рік

Скачайте виробничий календар на 2025 рік, який складений з урахуванням дії воєнного стану. Норми робочого часу розраховані для п'ятиденного та шестиденного робочого тижня.
10059

Робота в нічний час — особливості оплати

У статті роз’яснимо, як правильно оплачувати роботу в нічний час. Розглянемо, як оплачувати роботу в нічний час на прикладі оператора котельні й сторожа закладу освіти.
56945

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
14630

Документальне оформлення підсумованого обліку робочого часу

Досить поширені ситуації, коли з огляду на режим роботи та процеси в установі неможливо встановити звичайний 8-годинний робочий час. У цьому випадку на допомогу приходить підсумований облік робочого часу. Що це означає, де застосовується та як правильно здійснити документальне оформлення – читайте далі у статті.
17691

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді