В який строк потрібно оскаржити рішення виконавця

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці Мін’юсту роз’яснили про строки на оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів ДВС.

оскаржити рішення виконавця

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби (ДВС) щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом (ч. 1 ст. 74 Закону «Про виконавче провадження»).

Важливою умовою оскарження є терміни. У разі їх пропущення, суд відмовить у прийнятті скарги або позову до розгляду.

Скаргу за статтею 449 ЦПК потрібно подати до суду:

  • у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права або свободи;
  • триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її права, – у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій. Пропущений з поважних причин строк для подання скарги може бути поновлено судом.

Перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (ст. 123 ЦПК). Право на оскарження дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом.

Перебіг десятиденного строку для оскарження рішення, дій чи бездіяльності виконавця за статтею 74 Закону «Про виконавче провадження» починається з наступного дня після настання події, з якої пов’язано його початок, тобто після фактичної обізнаності особи про порушення її прав і свобод.

Якщо особа з поважних причин пропустила строк для подання скарги на рішення, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів ДВС, строки можуть бути поновлені судом за наявності поважних для цього причин за заявою заявника.

Скарга у виконавчому провадженні подається виключно у письмовій формі та повинна містити:

  • найменування органу ДВС, до якого вона подається;
  • повне найменування (прізвище, ім’я та по батькові) стягувача та боржника, їхні місця проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (прізвище, ім’я та по батькові) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;
  • реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);
  • зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та посилання на порушену норму закону;
  • викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;
  • підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Звернення до суду на дії чи бездіяльність виконавців та посадових осіб – це законне право кожного громадянина, але ним він може скористатися у визначені строки.

За інформацією Південного міжрегіонального управління Мін’юсту

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Доплати бюджетникам у 2025 році: види, порядок нарахування, приклади

Посадові оклади в бюджетних установах у 2025 році залишаються невисокими. Однак зарплату працівників можна збільшити за рахунок доплат, надбавок і премій. У матеріалі зібрано актуальну інформацію про стимулюючі та обов’язкові доплати, їхній розмір, порядок нарахування та приклади оформлення
53414

Оренда державного та комунального майна в Україні у 2025 році

Процедура оренди державного та комунального майна для державних органів, ОМС та бюджетних установ у 2025 році має чітке правове регулювання. У статті розглянемо, які нормативні документи застосовуються, особливості укладення договору оренди, а також нюанси, які діють під час воєнного стану.
3884

Щорічні додаткові відпустки 2025: правила й приклади для бюджетників

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одна з них — щорічна додаткова відпустка, наприклад за вислугу років. У статті говоримо, як надавати такі відпустки, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток. У пригоді стануть і приклади — беріть у роботу і нехай працюється легше!
59033

Відпустка без збереження заробітної плати: порядок, тривалість і приклади

Бувають обставини, коли відпустка без збереження заробітної плати — єдиний вихід як для працівника, так і для роботодавця. У консультації розглянемо, кому надають таку відпустку під час воєнного стану, яка її максимальна тривалість та як усе це оформити.
129192

Графік документообігу бюджетної установи: зразок і правила заповнення

Шукаєте ефективний спосіб організувати документообіг у бюджетній установі? У статті розповімо, як правильно побудувати графік документообігу з урахуванням вимог законодавства та реальних потреб установи. Практичний акцент, чітка структура та приклад для скачування — усе для того, щоб ви могли швидко впровадити зміни у своїй роботі.
1290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді