На скільки зросла середня заробітна плата в Україні

За даними Держстату, у І кварталі середня заробітна плата в Україні зросла на 22,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

На скільки зросла середня заробітна плата в Україні

Калькулятор індексації зарплати

В абсолютному розмірі середня заробітна плата досягла рівня 18 903 грн.

Найбільше нині платять у таких секторах економіки:

  • ІТ та телекомунікаційному – майже 49,5 тис. грн;
  • фінансовій і страховій сфері – 39,1 тис. грн;
  • на авіаційному транспорті – 34,7 тис. грн.

Лідерами за темпами зростання у І кварталі стали:

  • готельно-ресторанне господарство – +44,1%;
  • будівництво – +44,0%;
  • водний транспорт – +42,0%.  

Як зауважив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, якщо порівнювати темпи зростання середньої зарплати з інфляцією за відповідний період (у січні-березні – 4,0%), то результати виглядають доволі пристойно. Однак, на його думку, до них треба ставитись доволі стримано.

«По-перше, лише в одній з усіх сфер (їх укрупнено – понад два десятки) економічної діяльності зарплати перевищують в еквіваленті 1 тис. доларів або євро.

По-друге, середня заробітна плата у згаданому валютномуеквіваленті (495 доларів) попри темпи відновлення все ще поступається середньому показнику 2021 року (513,5 доларів).

По-третє, дві з трьох сфер, де зафіксовані найвищі темпи зростання зарплати, за абсолютними їх розмірами глибоко у хвості рейтингу: попри 44%-ве зростання, середня заробітна плата у готельно-ресторанному господарстві досягла лише 15 057 грн, а на будівництві – 14 561 грн.

По-четверте, у провідному «експортному» секторі національної економіки – сільському господарстві, доля якого перевищує у загальних обсягах 60%, середня заробітна плата попри збільшення на 19% не дотягнула навіть до 15 тис. грн», – зазначив Данило Гетманцев.

Джерело: офіційний сайт Держстату, Telegram-канал Данила Гетманцева

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64120

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
242373

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
232420

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
98900

Визначення назв посад та питань оплати праці в ОМС

Як визначити назви посад у органах місцевого самоврядування (ОМС), як під них підібрати розміри посадових окладів та що й з чим має узгоджуватися у кадрових, внутрішніх документах та звітності ОМС.
7648

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді