Калькулятор індексації зарплати
В абсолютному розмірі середня заробітна плата досягла рівня 18 903 грн.
Найбільше нині платять у таких секторах економіки:
- ІТ та телекомунікаційному – майже 49,5 тис. грн;
- фінансовій і страховій сфері – 39,1 тис. грн;
- на авіаційному транспорті – 34,7 тис. грн.
Лідерами за темпами зростання у І кварталі стали:
- готельно-ресторанне господарство – +44,1%;
- будівництво – +44,0%;
- водний транспорт – +42,0%.
Як зауважив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, якщо порівнювати темпи зростання середньої зарплати з інфляцією за відповідний період (у січні-березні – 4,0%), то результати виглядають доволі пристойно. Однак, на його думку, до них треба ставитись доволі стримано.
«По-перше, лише в одній з усіх сфер (їх укрупнено – понад два десятки) економічної діяльності зарплати перевищують в еквіваленті 1 тис. доларів або євро.
По-друге, середня заробітна плата у згаданому валютномуеквіваленті (495 доларів) попри темпи відновлення все ще поступається середньому показнику 2021 року (513,5 доларів).
По-третє, дві з трьох сфер, де зафіксовані найвищі темпи зростання зарплати, за абсолютними їх розмірами глибоко у хвості рейтингу: попри 44%-ве зростання, середня заробітна плата у готельно-ресторанному господарстві досягла лише 15 057 грн, а на будівництві – 14 561 грн.
По-четверте, у провідному «експортному» секторі національної економіки – сільському господарстві, доля якого перевищує у загальних обсягах 60%, середня заробітна плата попри збільшення на 19% не дотягнула навіть до 15 тис. грн», – зазначив Данило Гетманцев.
Джерело: офіційний сайт Держстату, Telegram-канал Данила Гетманцева