На скільки зросла середня заробітна плата в Україні

За даними Держстату, у І кварталі середня заробітна плата в Україні зросла на 22,5% порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

На скільки зросла середня заробітна плата в Україні

🔓Лікарняні по-новому: 6 прикладів

В абсолютному розмірі середня заробітна плата досягла рівня 18 903 грн.

Найбільше нині платять у таких секторах економіки:

  • ІТ та телекомунікаційному – майже 49,5 тис. грн;
  • фінансовій і страховій сфері – 39,1 тис. грн;
  • на авіаційному транспорті – 34,7 тис. грн.

Лідерами за темпами зростання у І кварталі стали:

  • готельно-ресторанне господарство – +44,1%;
  • будівництво – +44,0%;
  • водний транспорт – +42,0%.  

Як зауважив голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев, якщо порівнювати темпи зростання середньої зарплати з інфляцією за відповідний період (у січні-березні – 4,0%), то результати виглядають доволі пристойно. Однак, на його думку, до них треба ставитись доволі стримано.

«По-перше, лише в одній з усіх сфер (їх укрупнено – понад два десятки) економічної діяльності зарплати перевищують в еквіваленті 1 тис. доларів або євро.

По-друге, середня заробітна плата у згаданому валютномуеквіваленті (495 доларів) попри темпи відновлення все ще поступається середньому показнику 2021 року (513,5 доларів).

По-третє, дві з трьох сфер, де зафіксовані найвищі темпи зростання зарплати, за абсолютними їх розмірами глибоко у хвості рейтингу: попри 44%-ве зростання, середня заробітна плата у готельно-ресторанному господарстві досягла лише 15 057 грн, а на будівництві – 14 561 грн.

По-четверте, у провідному «експортному» секторі національної економіки – сільському господарстві, доля якого перевищує у загальних обсягах 60%, середня заробітна плата попри збільшення на 19% не дотягнула навіть до 15 тис. грн», – зазначив Данило Гетманцев.

Джерело: офіційний сайт Держстату, Telegram-канал Данила Гетманцева

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оплата надурочних при остаточному розрахунку

Оплата надурочних при звільнені потребує розрахування середньомісячних годин та годинної ставки. Експерт підкаже як розрахувати середньомісячну кількість годин за обліковий період та годинну ставку для оплати надурочних
14398

Грошове забезпечення військовослужбовців 2025

Як правильно обчислити грошове забезпечення військовослужбовців, у якому розмірі нарахувати, які виплати входять до нього, коли і де виплачувати, як оподатковувати — дізнаєтеся в публікації
99836

Доплати педагогічним працівникам 2025: кому нараховувати

Які доплати встановлені педагогам в 2025 році — з’ясуємо з експертом. Розміри, порядок та умови встановлення підвищень посадових окладів і доплат педпрацівникам у державних та комунальних закладах освіти — у матеріалі.
67197

Середня зарплата для бронювання працівників: як обчислити без помилок

Обов'язковий критерій для бронювання працівників критично важливих підприємств – виплата середньої зарплати. Її розмір має бути не менше за 2,5 мінімальні, тобто 20 тис. грн. Із 5 березня середню зарплату для бронювання визначаємо за місячний період, а не квартальний. Як обчислити середню зарплату для бронювання працівників – роз’яснимо у статті. Розглянемо, з яких рядків брати показники, а також ситуації, за яких середня зарплата занижується
11989

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді