Про акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ роз’яснили хто та в яких випадках складатиме акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства / фактичного місця проживання особи (далі – Акт обстеження).

акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства

Калькулятор індексації зарплати

Складання акта обстеження є необхідною умовою для прийняття рішення про надання пільг з оплати комунальних послуг, включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, призначення окремих видів допомог. Його потрібно складати для:

  • призначення житлової субсидії – пункти 8, 14, 27, 29, 54 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 № 848;
  • включення до Реєстру осіб, які мають право на пільги, – пункт 5 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, затвердженого постановою КМУ від 29.01.2003 № 117;
  • надання пільг з оплати комунальних послуг – пункт 51 Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 373;
  • призначення щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею – пункт 9 Порядку надання щомісячної грошової допомоги особі, яка проживає разом із особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, затвердженого постановою КМУ від 02.08.2000 № 1192;
  • призначення допомоги на дітей одиноким матерям – пункт 35-2 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2001 № 1751;
  • призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям – пункт 10 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затвердженого постановою КМУ від 24.02.2003 № 250.

Акт обстеження складає посадова особа виконавчого органу сільської, селищної, міської ради. Його форму затверджено наказом Мінсоцполітики від 04.07.2022 № 190. Акт підписує також особа, яка звернулася за державною виплатою та інша особа, яка може засвідчити достовірність відомостей, наведених в Акті обстеження.

Акт обстеження можуть складати за зверненням громадянина або на запит виконавчих органів сільської, селищної, міської ради або військових адміністрацій.

За інформацією ПФУ

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5970

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49113

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
72722

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1109

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64109

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді