Сплата на інший рахунок: умови для звільнення від фінансової відповідальності

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили за яких умов не нестає фінансова відповідальність у разі сплати податкового грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок.

сплата на інший рахунок

Працівник відсутній на роботі: дії роботодавця

Податкові агенти звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині помилкової сплати грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок, починаючи з 16.03.2024.

Щоб звільнили від нарахування штрафних санкцій та пені потрібно дотримати умов для цього:

  • грошове зобов’язання сплачено на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачений для сплати того чи іншого податку, збору, платежу, контроль за якими покладено на органи ДПС згідно з постановою КМУ «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» від 16.02.2011 № 106;
  • грошове зобов’язання сплачено не пізніше законодавчо визначених граничних строків сплати податків, зборів, платежів;
  • подано заяву у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання (крім ЄСВ) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов’язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів – на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Якщо ці умови дотримані до податкового агента не застосовуватимуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень, зокрема штрафні санкції за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (ст. 124, 125-1 ПК) та пені (ст. 129 ПК).

Водночас ЄСВ не належить до системи оподаткування, відповідно звільнення від фінансової відповідальності не поширюються на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ.

За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний рахунок 2025: переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ — це добровільний крок. Однак зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система — у статті.
10213

Екологічний податок 2025: ставки і строки

Екологічний податок 2025 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування — все це у даному огляді
41076

Матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань: як надавати та зразок наказу

Матеріальна допомога, якої потребує працівник для вирішення соціально-побутових питань, має свої особливості надання та оподаткування. Після початку війни об’єктивних підстав для надання матеріальної допомоги, на жаль, побільшало
388223

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
41637

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
19976

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді