Сплата на інший рахунок: умови для звільнення від фінансової відповідальності

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили за яких умов не нестає фінансова відповідальність у разі сплати податкового грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок.

сплата на інший рахунок

Калькулятор штрафів

Податкові агенти звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині помилкової сплати грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок, починаючи з 16.03.2024.

Щоб звільнили від нарахування штрафних санкцій та пені потрібно дотримати умов для цього:

  • грошове зобов’язання сплачено на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачений для сплати того чи іншого податку, збору, платежу, контроль за якими покладено на органи ДПС згідно з постановою КМУ «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» від 16.02.2011 № 106;
  • грошове зобов’язання сплачено не пізніше законодавчо визначених граничних строків сплати податків, зборів, платежів;
  • подано заяву у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання (крім ЄСВ) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов’язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів – на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Якщо ці умови дотримані до податкового агента не застосовуватимуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень, зокрема штрафні санкції за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (ст. 124, 125-1 ПК) та пені (ст. 129 ПК).

Водночас ЄСВ не належить до системи оподаткування, відповідно звільнення від фінансової відповідальності не поширюються на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ.

За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
2334

Плата за землю – земельний податок 2024. Сплата земельного податку, строки, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю 2024.
49186

Екологічний податок 2024: ставки і строки

Екологічний податок 2024 в Україні сплачують, зокрема, й бюджетні установи. Хто платники екологічного податку, які строки оплати й звітування – все це у даному огляді.
12617

Алгоритм застосування ПСП та відповідальність бухгалтера

Із кожної зарплати чи іншого доходу працівника бухгалтер утримує ПДФО і військовий збір. Однак деякі доходи взагалі не оподатковуються, а до зарплати може застосовуватися податкова соціальна пільга. Алгоритм застосування ПСП – у статті.
75283

Декларація про доходи

Податкова декларація про майновий стан і доходи – за якою формою звітувати у 2024 році за 2023 рік.⚡️Знайдете тут зразок заповнення декларації про доходи та рекомендації для отримання податкової знижки.
56961

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді