Сплата на інший рахунок: умови для звільнення від фінансової відповідальності

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили за яких умов не нестає фінансова відповідальність у разі сплати податкового грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок.

сплата на інший рахунок

Калькулятор штрафів

Податкові агенти звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині помилкової сплати грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок, починаючи з 16.03.2024.

Щоб звільнили від нарахування штрафних санкцій та пені потрібно дотримати умов для цього:

  • грошове зобов’язання сплачено на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачений для сплати того чи іншого податку, збору, платежу, контроль за якими покладено на органи ДПС згідно з постановою КМУ «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» від 16.02.2011 № 106;
  • грошове зобов’язання сплачено не пізніше законодавчо визначених граничних строків сплати податків, зборів, платежів;
  • подано заяву у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання (крім ЄСВ) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов’язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів – на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.

Якщо ці умови дотримані до податкового агента не застосовуватимуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень, зокрема штрафні санкції за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (ст. 124, 125-1 ПК) та пені (ст. 129 ПК).

Водночас ЄСВ не належить до системи оподаткування, відповідно звільнення від фінансової відповідальності не поширюються на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ.

За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
343314

Плата за землю: приклад заповнення декларації

Землекористувачі чи орендарі земельних ділянок мають подавати до ДПС звітність з плати за землю – податкову декларацію. Податкова декларація з плати за землю – покрокова інструкція заповнення й зразок. Також знайдете про застосування звільнення від плати за землю під час війни та його декларування.
47900

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
37022

Єдиний рахунок 2024 – переваги та недоліки

Перехід на Єдиний рахунок для сплати податків, зборів та ЄСВ – це добровільний крок. Але зважте: якщо на нього перейти, то до кінця звітного року вже відмовитися буде не можна. Як працює ця дана система – у статті.
7074

Рахунки ЄСВ 2024

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
3204

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді