Сплата на інший рахунок: умови для звільнення від фінансової відповідальності
Податкові агенти звільняються від фінансової відповідальності за вчинення податкових правопорушень, зокрема в частині помилкової сплати грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок, починаючи з 16.03.2024.
Щоб звільнили від нарахування штрафних санкцій та пені потрібно дотримати умов для цього:
- грошове зобов’язання сплачено на інший бюджетний рахунок, ніж той, що передбачений для сплати того чи іншого податку, збору, платежу, контроль за якими покладено на органи ДПС згідно з постановою КМУ «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» від 16.02.2011 № 106;
- грошове зобов’язання сплачено не пізніше законодавчо визначених граничних строків сплати податків, зборів, платежів;
- подано заяву у довільній формі щодо повернення з бюджету помилково та/або надміру сплачених сум грошового зобов’язання (крім ЄСВ) протягом 1095 днів від дня їх виникнення з обов’язковим зазначенням напряму перерахування таких коштів – на погашення грошового зобов’язання та/або податкового боргу з інших платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, незалежно від виду бюджету.
Якщо ці умови дотримані до податкового агента не застосовуватимуть фінансову відповідальність за вчинення податкових правопорушень, зокрема штрафні санкції за несплату узгодженої суми грошового зобов’язання (ст. 124, 125-1 ПК) та пені (ст. 129 ПК).
Водночас ЄСВ не належить до системи оподаткування, відповідно звільнення від фінансової відповідальності не поширюються на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов’язаної зі збором та веденням обліку ЄСВ.
За інформацією Північного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків