Як бухгалтеру військової частини оподатковувати грошову допомогу та компенсацію

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили питання оподаткування сум грошової допомоги в проведенні поховання і компенсації матеріальних витрат на ритуальні послуги та спорудження надгробків.

грошова допомога та компенсація

Калькулятор штрафів

Суму грошової допомоги, яка надається військовою частиною згідно із постановою КМУ «Про грошове забезпечення військовослужбовців» від 22.05.2000 № 829 членам сімей військовослужбовців, які загинули (безвісно пропали) або померли під час виконання службових обов’язків, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та не оподатковують ПДФО і військовим збором.

У розділі І Додатка 4ДФ до Податкового розрахунку суму грошової допомоги відображають за ознакою доходу «128».

Натомість суму компенсації витрат в проведенні поховання та матеріальних витрат на ритуальні послуги і спорудження надгробків членам сімей військовослужбовців, які загинули (безвісно пропали) або померли під час виконання службових обов’язків, включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку та оподатковують ПДФО за ставкою 18% і військовим збором за ставкою 1,5% на загальних підставах.

У розділі І Додатка 4ДФ до Податкового розрахунку суму компенсації відображають за ознакою доходу «127».

Із ІПК від 13.06.2024 № 3213/ІПК/99-00-24-03-03

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Зарплата працівників вищої освіти 2024

Зарплата викладачів 2024: тарифна сітка на 2024 рік з окладами працівників освіти ➤ інші схеми посадових окладів викладачів ➤ доплати і надбавки ➤ погодинна оплата праці працівників вищої освіти➤ приклади нарахування зарплати викладачам
242392

Оплата електронного лікарняного в бюджетній установі: алгоритм

Розглянемо, як здійснюється оплата е-лікарняного за рахунок роботодавця і які основні моменти потрібно врахувати бухгалтеру, якщо оплата лікарняного здійснюється в межах перших 5 днів тимчасової непрацездатності.
12708

Зразок наказу про преміювання працівників

За успішне виконання роботи працівник може отримати від установи заохочення у вигляді премії. Підставою для її нарахування є наказ керівника. Для вас — зразок наказу про преміювання працівників.
232442

Доплата до мінімальної заробітної плати 2024

Зарплата вийшла менша від мінімалки – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
98962

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах

Надбавки до заробітної плати в бюджетних установах – звична справа. Розповімо докладно про види надбавок, умови встановлення надбавок, розміри надбавок окремим категоріям працівників бюджетних установ.
92938

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді