Комунальники зможуть використовувати техніку, завезену як гумдопомога

До першого читання готовий законопроєкт, який дозволяє громадам використовувати на комунальних підприємствах техніку, завезену як гуманітарну допомогу.

Громади зможуть використовувати техніку, завезену як гумдопомога

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

10 червня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув законопроєкти, покликані врегулювати проблеми отримання та використання гуманітарної допомоги комунальними підприємствами громад.

Комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про гуманітарну допомогу» щодо переліку набувачів гуманітарної допомоги» № 11155-1 від 15.04.2024. При цьому Комітет рекомендував відхилити альтернативні законопроєкти №11155, №11155-2, а також №11165.

Проєктом Закону № 11155-1 передбачається внесення змін до закону України «Про гуманітарну допомогу» шляхом розширення переліку набувачів гуманітарної допомоги, додавши до вказаного переліку підприємства критичної інфраструктури у галузі централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

«Громади повинні отримати можливість використовувати транспорт і техніку, завезену, як допомогу від партнерів, на своїх комунальних підприємствах. Комітет соціальної політики підтримав норми законопроекту № 11165, який це дозволяє. Ці норми інтегровано до законопроекту № 11155-1 за рахунок висновку Комітету», - прокоментував автор законопроєкту № 11165 народний депутат Віталій Безгін.

Нагадаємо, податківці роз’яснили нюанси заповнення додатку ГД до Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації.

Джерело: офіційний сайт Децентралізація

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Визначення назв посад та питань оплати праці в ОМС

Як визначити назви посад у органах місцевого самоврядування (ОМС), як під них підібрати розміри посадових окладів та що й з чим має узгоджуватися у кадрових, внутрішніх документах та звітності ОМС.
7645

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше.
103887

Як здійснити розрахунок заробітної плати старости: приклади

Староста – важлива посада в сучасних органах місцевого самоврядування. Дізнаємося, як розрахувати зарплату старости. Який староста має посадовий оклад, доплати й надбавки, оздоровчі, матеріальну допомогу. Закріпимо все на прикладі, що містить і бухгалтерські проведення.
17555

Стаж служби в ОМС: як обчислювати швидко та без помилок

Вислуга років пов’язана з певними заохоченнями, які отримують службовці органів місцевого самоврядування. Через це питання кількості місяців стажу є суттєвим: це й надбавка, й додаткові дні відпустки. Як визначається стаж в ОМС – у цьому огляді.
14585

Облік безоплатно отриманих основних засобів

Бюджетні установи отримують основні засоби без оплати: від юридичних і фізичних осіб як дарунок, а також від інших бюджетних установ. Як показати в обліку дарунки – від отримання до амортизації.
28079

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді