Основні профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Держпраці нагадали, що робити коли температура сягає понад +30ºС у затінку, а робочий час припадає на найспекотніший період дня.

Як запобігти перегріванню працівників на роботі

Пошук по Класифікатору професій

Коли температура сягає понад +30ºС у затінку, а робочий час припадає на найспекотніший період дня, важливо організувати оптимальний режим праці та відпочинку. Це допоможе уникнути перегріву працівників, знизити ризик нещасних випадків і підтримати високу продуктивність праці.

Для створення комфортних і безпечних умов праці, Держпраці рекомендує:

1. Нормалізація мікрокліматичних умов:

Використовуйте природну вентиляцію, тримайте вікна відкритими, якщо це можливо та безпечно. Використовуйте вентилятори на низьких налаштуваннях для циркуляції повітря.

2. Захист від надмірного теплового випромінювання:

Обмежте перебування працівників під прямими сонячними променями, забезпечте тіньові зони на робочих місцях. Використовуйте сонцезахисні штори або жалюзі.

3. Профілактика зневоднення:

Забезпечте доступ до прохолодної питної води, нагадуйте працівникам про регулярне споживання рідини. Розгляньте можливість надання ізотонічних напоїв для підтримки електролітного балансу.

як запобігти тепловому удару

4. Підтримка імунітету:

Забезпечте можливість коротких перерв для відпочинку, організуйте робочий графік так, щоб працівники могли уникати найспекотніших годин дня. За можливості, перенесіть виконання важких фізичних робіт на ранкові або вечірні години.

5. Одяг та обладнання:

Рекомендуйте працівникам носити легкий, дихаючий одяг з натуральних тканин. Забезпечте засоби захисту від сонця, такі як головні убори та сонцезахисні креми.

Дотримання цих рекомендацій допоможе зберегти здоров’я працівників і забезпечити їхню безпеку на робочому місці.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників – зміни з 01.12.2024

15 листопада Уряд оновив критерії бронювання та критерії для отримання критичності. Бронювання працівників підприємств із 1 грудня здійснюватимуть через Дію. Моніторинг підприємств та організацій здійснюватимуть щомісяця на відповідність всім критеріям критичності. Детальніше про зміни — у статті.
14309

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах

Матеріальна допомога на поховання в бюджетних установах не виплачується за кошти державного чи місцевого бюджету. Це забороняє підпункт «б» пункту 4 постанови КМУ від 30.08.2002 № 1298. А от допомогу на поховання як страхову виплату виплачує роботодавець за рахунок коштів, отриманих від ПФУ, за умови надання потрібних документів про смерть працівника чи члена його сім’ї.
9899

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання – у консультації.
13034

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді