Які передбачені пільги для учасників бойових дій в Україні

Як учасникам бойових дій отримати пільги на комунальні послуги – роз'яснення.

Які житлові пільги передбачені для учасників бойових дій

ШПАРГАЛКА БУХГАЛТЕРА НА 2024 РІК

Серед усіх пільг, на які мають право учасники бойових дій встановлено знижки на оплату житлово-комунальних послуг, у т. ч.:

 • 75% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством;
 • 75% знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
 • 75% знижка вартості палива, у тому числі рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення;
 • для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 75% знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім'ю).

Площа житла, на яку нараховується 75% знижка плати за зазначені послугивизначається в максимально можливому розмірі в межах загальної площі житлового приміщення (будинку) згідно з встановленими нормами користування (споживання), незалежно від наявності в складі сім'ї осіб, які не мають права на знижку плати (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю). 

Пільги щодо плати за житло, комунальні послуги та паливо надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього (площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю).

Учасникам бойових дій у період Другої світової війни, яким виповнилося 85 років і більше, надаються пільги у розмірі 100 % знижки:

 • за користування житлом (квартирна плата);
 • комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим газом для побутових потреб;
 • вартості палива, у т. ч. рідкого, у межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.

При поданні заяви для призначення пільги заповнюються дані

 • паспорта;
 • ідентифікаційного коду;
 • посвідчення учасника бойових дій;
 • реквізити банківського рахунку для зарахування коштів;
 • номери особових рахунків за сплату житлово-комунальних послуг;  
 • назва організації, яка надає житлово-комунальні послуги.

За необхідності додаються скановані копії інших документів залежно від обставин:

 • договір наймання (оренди) житла – у разі проживання заявника у житлі, що орендується або довідка ВПО;
 • документи на членів сім'ї: паспорт/свідоцтво про народження дитини, ідентифікаційний код, довідка ВПО тощо. 

За відсутності договору оренди житла або довідки ВПО органом місцевого самоврядування надається  акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства/фактичного місця проживання особи.

Подати заяву та необхідні документи до органу Пенсійного фонду України можна в один із способів:

 • онлайн – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, мобільний застосунок «Пенсійний фонд» або портал Дія;
 • поштою – до органу Фонду;
 • особисто – через сервісні центри Пенсійного фонду України (незалежно від місця реєстрації чи проживання), уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідних територіальних громад, ЦНАП.

Джерело: сторінка у Facebook ГУ ПФУ в Донецькій області

відпустка на дітей заява

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
5970

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
49113

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
72722

Призначення і виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1109

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
64109

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді