Що має зробити місцевий фінансовий орган у разі запозичення

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін відкоригував Порядок ведення Реєстру місцевих запозичень та місцевих гарантій (далі – Порядок).

місцеві запозичення

Облік запасів в бюджетних установах проводки ⏬ скачати

Кількість додатків до Порядку Мінфін зменшив до двох та виклав їх у новій редакції. За новими формами потрібно подавати:

  • Інформацію про укладення правочину щодо здійснення місцевого запозичення / внесення змін;
  • Інформацію про укладення правочину щодо надання місцевих гарантій / внесення змін.

Відповідну інформацію з Реєстру місцевих запозичень та місцевих гарантій (далі – Реєстр) Мінфін щомісячно до 25 числа місяця, що настає за звітним, оприлюднюватиме за цими формами на своєму офіційному вебсайті.

Щоб місцеві запозичення та місцеві гарантії Мінфін зареєстрував, місцевий фінансовий орган у паперовій чи електронній формі має йому подати у десятиденний строк після підписання договору позики (кредитного договору):

  • супровідний лист;
  • копію кредитного та/або гарантійного договору;
  • копію рішення про здійснення запозичень чи надання гарантій;
  • інформацію, необхідну для внесення до Реєстру.

Про розірвання кредитного та/або гарантійного договору місцевий фінансовий орган повідомляє Мінфін у десятиденний строк після такого факту та додає копію листа-підтвердження від кредитора.

Місцевий фінансовий орган протягом 10 днів з дня отримання коштів за місцевими запозиченнями та кредитами (позиками), виконання яких забезпечено місцевими гарантіями, або виконання платежу з погашення / обслуговування місцевого запозичення або місцевої гарантії надсилає до Мінфіну дані про стан розрахунку за ними у паперовій чи електронній формі.

У разі повного виконання умов договору місцевий фінансовий орган повідомляє Мінфін у місячний строк після такого виконання та додає копію листа-підтвердження від кредитора.

Наказ Мінфіну від 24.07.2024 № 359, яким змінено Порядок, не набрав чинності.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Держбюджет 2025: показники та зміни

Щороку законотворець приймає новий фінансовий план країни. На 2025 рік фінансові, соціальні та інші показники визначені у Законі України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» від 19.11.2024 № 4059-IX, який чинний з 01.01.2025. У червні 2025 року Уряд схвалив зміни до Держбюджету 2025. Говорімо про основні показники Держбюджету 2025 та що в ньому планують змінити.
10477

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати
12936

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
68879

Казначейське обслуговування місцевих бюджетів 2025 : зміни та правила

Розберемо правила, терміни та покрокову процедуру казначейського обслуговування місцевого бюджету в 2025 році. Дізнайтеся, що має зробити бюджетна установа, щоб забезпечити своєчасне фінансування та уникнути помилок
18589

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами — як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
49183

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді