Пільги на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ пояснили, що члени сімей військовослужбовців та учасників бойових дій мають право звернутися до органу ПФУ, посадової особи виконавчого органу або ЦНАПу для подання заяви та відповідних документів щодо призначення пільг на житлово-комунальні послуги, якщо пільговик не може самостійно звернутися з поважних причин (військова служба, хвороба, інвалідність тощо).

Пільги на житлово-комунальні послуги учасникам бойових дій

Відправляємо працівників у відрядження під час війни

Для включення до Реєстру інформації про пільговика законний представник або дієздатний повнолітній член сім’ї пільговика, на якого поширюються пільги, подає територіальному органу ПФУ заяву, копії документів, які підтверджують родинний зв’язок із пільговиком, або копії документів, що підтверджують законність представлення інтересів пільговика, а також копії необхідних документів, що підтверджують право пільговика на пільги.

До членів сім’ї учасника бойових дій належать:

  • дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років);
  • неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства I та II групи або особами з інвалідністю I групи;
  • особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни I групи та доглядає за ним, за умови що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі;
  • непрацездатні батьки;
  • особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Для заповнення заяви та відповідних документів щодо призначення пільг члени сім’ї пільговика повинні:

  1. мати наступні документи:
  • копію посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • паспорт матері/батька учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • свідоцтво про народження пільговика;
  • свідоцтво про укладення шлюбу матері (у разі якщо прізвище матері відрізняється від її прізвища, зазначеного у свідоцтві про народження сина-пільговика);
  1. володіти інформацією про:
  • паспортні дані пільговика;
  • ідентифікаційний код пільговика;
  • реквізити банківського рахунку пільговика для зарахування коштів;
  • номери особових рахунків за сплату житлово-комунальних послуг;
  • назву організації, яка надає житлово-комунальні послуги;
  • розмір опалювальної та неопалювальної площі приміщення, на яке оформлюється пільга, у кв. м.

За інформацією ГУ ПФУ в Донецькій області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Прожитковий мінімум 2024

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
6935

Соціальні стандарти 2024

Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.
5168

Виплата грошової допомоги військовослужбовцю у разі інвалідності або втрати працездатності

Експерти детально пояснюють, за яких умов призначають та виплачують одноразову грошову допомогу у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовцю.
1340

Одноразова грошова допомога родинам загиблих військових 2024 року

Сім'я військового, який загинув, захищаючи Батьківщину, має право отримати компенсацію – одноразову грошову допомогу (ОГД). Зазначену гарантію держава обіцяє сплатити родині загиблого військового. Що змінилося у виплаті одноразовуої грошової допомоги у 2024 році.
3970

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
69027

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді