Прогнозний розрахунок розміру майбутньої пенсії

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Фахівці ПФУ роз’яснили нюанси послуги «Пенсійний калькулятор» та прогнозного розрахунку розміру пенсії.

розрахунок пенсії

Калькулятор стажу

Послугу «Пенсійний калькулятор» розроблено для людей, які хотіли б спрогнозувати своє пенсійне майбутнє і дізнатися орієнтовний розмір пенсії за віком за даними, що містяться в електронних реєстрах ПФУ. При цьому користувач може додати відомості про ті періоди своєї трудової діяльності, які наразі в Фонді відсутні.

«Пенсійний калькулятор» розраховує прогнозний розмір пенсії за віком в «цінах» на час розрахунку: сервіс не здійснює припущень щодо зростання середньої заробітної плати в Україні у наступні роки чи рівня інфляції. Також для визначення заробітної плати «Пенсійний калькулятор» використовує показники зарплати людини та середньої зарплати на момент проведення розрахунку. Саме тому розрахунок розміру пенсії буде більш точним в короткостроковій перспективі.

Крім розміру майбутньої пенсії «Пенсійний калькулятор» дає змогу порахувати наявний страховий стаж людини (при введенні всіх необхідних даних про трудову діяльність) та дозволяє визначити ймовірний вік виходу на пенсію з урахуванням можливо набутого стажу (тобто 60, 63 чи 65 років).

Щоб скористатись сервісом «Пенсійний калькулятор», необхідно виконати наступні дії:

  • увійти в особистий кабінет застрахованої особи на вебпорталі Пенсійного фонду України за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія.Підпис або ID.GOV.UA;
  • обрати алгоритм розрахунку пенсії: за введеними даними або з урахуванням стажу, що буде набуто до пенсійного віку;
  • актуалізувати дані про трудової діяльності: натиснути кнопку «Додати період», ввести періоди роботи, дані по яким відсутні в Пенсійному фонді, і внести суми щомісячного заробітку (за потребою);
  • виконати розрахунок пенсії, натиснувши кнопку «Зберегти та розрахувати»;
  • після розрахунку отримаєте інформацію щодо розміру майбутньої пенсії з урахуванням страхового стажу на дату розрахунку і протокол розрахунку.

Варто враховувати, що «Пенсійний калькулятор» не призначений для розрахунку пенсій:

  • по інвалідності;
  • у зв’язку з втратою годувальника;
  • працюючого пенсіонера;
  • в разі переходу з одного виду пенсії на інший.

Послугу «Попередній розрахунок розміру пенсії» можна отримати безпосередньо в сервісному центрі ПФУ. Під час розгляду такого звернення фахівці перевірять право на призначення майбутньої пенсії та обчислять її орієнтовний розмір за даними персоніфікованого обліку та електронної трудової книжки, за алгоритмами, які використовуються для попереднього розрахунку в «Пенсійному калькуляторі» на вебпорталі ПФУ.

Важливо знати, що при «Попередньому розрахунку розміру пенсії» враховують і страховий стаж, якого заявник може набути до досягнення пенсійного віку.

За інформацією ГУ ПФУ в Чернівецькій області

вебінар індексація зарплати

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
69315

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
50657

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії

Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
75201

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
79395

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді