Зміни в обліку військового майна
Калькулятор індексації зарплати
Міноборони затвердило зміни:
- до Положення про військове (корабельне) господарство ЗСУ;
- Інструкції про організацію речового забезпечення військовослужбовців ЗСУ в мирний час та особливий період;
- Інструкції з обліку військового майна у ЗСУ (далі – Інструкція).
Міноборони в Інструкції визначив, що облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі.
Первинні документи, створені в електронній формі в інформаційно-комунікаційній системі, застосовуються за умови наявності накладеного електронного підпису чи печатки з дотриманням вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг та про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги.
Посадові (службові) особи, які виконують організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські функції, у разі підписання документів в електронній формі використовують виключно кваліфіковані електронні підписи підписувачів – представників військової частини.
Інші військовослужбовці використовують кваліфіковані електронні підписи або удосконалені електронні підписи, що базуються на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, в яких не зазначаються ідентифікаційні дані відповідних військових частин.
Окрім цього Інструкцію доповнили новим розділом, який врегульовує особливості обліку майна, примусово відчуженого в умовах дії правового режиму воєнного стану.
Досить багато новацій у складанні форм первинних документів, змін до них. Окрім цього 18 форм первинних документів затверджено у новій редакції.
Нові форми застосовуємо з 26.08.2024 – дня набрання чинності наказом Міноборони від 15.08.2024 № 560.