Річна фінзвітність – питання виправлення помилок

Відображення інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства, базується на обліку та складанню фінансової звітності. І коли помилка у фінансовій звітності призводить до заниження об’єкта обкладання податком на прибуток, то на Вас будуть чекати донарахування податку, штрафи та пені.

Відображення інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства, базується на обліку та складанню фінансової звітності. І коли помилка у фінансовій звітності призводить до заниження об’єкта обкладання податком на прибуток, то на Вас будуть чекати донарахування податку, штрафи та пені.

Перевірки юросіб, які були зупинені у зв’язку з карантином, наразі поновились, тому краще все виправити до візиту податківців.

Для роботи з фінансовою звітністю треба тримати під рукою законодавчу базу, а саме:

  • Це П(С)БО 6,
  • Положення №88,
  • Методичні рекомендації №356.

Результат виправлення помилки відображається у фінансовій звітності того періоду, в якому вона виявлена. Тобто виправити помилку поточного року нескладно.

Якщо помилку допущено минулого року або роках, то все залежить від того, чи вплинула вона на фінансовий результат. Якщо помилка зачепила рахунки доходів та витрат, то вона вплинула на фінансовий результат, а значить на нерозподілений прибуток або на покритий збиток. Такі помилки виправляються не коригуванням на відповідних рахунках доходів і витрат, а шляхом коригування сальдо нерозподіленого прибутку або непокритого збитку, рахунок 44. На початок звітного року в балансі на суму виправлення коригуються дані на початок року, графа 3. В звіті про фінансові результати, якщо помилка не торкається доходів або витрат, а відтак рахунку 44, коригування не здійснюється, бо немає чого коригувати. Якщо ж торкається, то в графі 3 наводяться тільки дані звітного періоду, без урахування сум виправлень за попередні роки, а от у графі 4 вказуються вже виправлені дані за тією статтею, якої торкнулась помилка.

Якщо звітність подається в електронному вигляді, то спочатку подається виправлена фінансова звітність, а потім і сама уточнююча декларація. Оскільки при її заповненні проставляються відмітки про наявність поданих додатків, зокрема, додатку ФЗ. При цьому згідно ПКУ бажано подати пояснення у довільній формі зі зазначенням допущених помилок.

Джерело: ДПС

УВАГА!

Бути у курсі подій та законодавчих оновлень стало ще легше! Підписуйтесь на наш Telegram або FB та читайте важливі новини від порталу "Бюджетник" першими.

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок.
35642

Виправлення помилок поточного періоду

Виправлення помилок поточного періоду – завдання для бухгалтера, який також виправляє помилки у бухобліку та фінзвітності. Розглянемо способи та приклади виправлення помилок у фінзвітності
3732

Паспорт бюджетної програми місцевого бюджету 2025

Складають паспорт бюджетної програми місцевого бюджету усі головні розпорядники за коштами місцевого бюджету. Розкажемо про особливості заповнення, внесення змін та термін затвердження.
53731

Примітки до фінансової звітності бюджетної установи – Форма 5-дс

Завершальним фінансовим звітом є примітки до фінансової звітності. Для бюджетних установ – це форма 5-дс. У консультації – форма 5-дс бланк та повна інструкція, як скласти примітки до річної фінансової звітності бюджетної установи, на що звернути увагу під час заповнення приміток до фінансової звітності.
62383

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді