Чи подавати повідомлення про початок роботи за укладеним цивільно-правовим договором

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Чимало роботодавців задаються питанням чи потрібно повідомляти органи ДПС про початок роботи за цивільно-правовим договором.

початок роботи за цпд

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Порядок повідомлення органів ДПС про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту або припинення трудового договору з домашнім працівником прописаний у постанові КМУ від 17.06.2015 № 413 (далі – Порядок). Цією ж постановою затверджені форми:

  • Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу/укладення гіг-контракту;
  • Повідомлення про припинення трудового договору з домашнім працівником.

Таблична частина форми повідомлення про прийняття працівника містить, зокрема, стовпчики:

  • 10. Дата видання наказу або розпорядження про прийняття на роботу/ дата укладення гіг-контракту/дата укладення цивільно-правового договору або трудового договору з домашнім працівником.
  • 11. Дата початку роботи/початку виконання робіт (надання послуг) гіг-спеціалістом / початку виконання робіт (надання послуг) особою на підставі цивільно-правового договору.

У цих стовпчиках потрібно зазначати відомості про укладені цивільно-правові договори. Але стосується це виключно підприємств – резидентів Дія Сіті.

Роботодавці, з числа держорганів, ОМС, бюджетних установ, не зобов’язані подавати повідомлення про початок роботи за цивільно-правовим договором. Адже цього Порядок не вимагає від роботодавців.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34036

ПСП 2025: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2025 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2025, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
85386

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
105900

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
411590

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді