Реформа Рахункової палати: що передбачається

Законопроект № 10044-д розширює повноваження Рахункової палати на аудит коштів місцевих бюджетів, державних підприємств та позабюджетних фондів

Рада підтримала реформу Рахункової палати: що передбачається

Вебінар для бюджетників «Як ревізори перевіряють господарські договори»

За відповідне рішення проголосували 246 народних депутатів. Ухвалення законопроєкту є вимогою МВФ та однією з двох умов США для надання прямої бюджетної допомоги.

Ключові новели законопроєкту №10044-д:

  • зменшення кількості членів Рахункової палати з 13 до 11 (наразі заповненими є п’яти посад, решта – вакантні);
  • запровадження конкурсу з переважним правом голосу міжнародних експертів для відбору нових членів Рахункової палати;
  • розширення повноважень Рахункової палати на аудит коштів місцевих бюджетів, державних підприємств та позабюджетних фондів (в тому числі, Пенсійного фонду);
  • створення чітких парламентських процедур, в яких профільні комітети Верховної Ради України ЗОБОВ’ЯЗАНІ розглядати звіти Рахункової палати та моніторити виконання рекомендацій Рахункової палати;
  • встановлюється, що Рахункова палата у своїй діяльності повинна відповідати правилам Міжнародної організації вищих органів аудиту (INTOSAI) та використовує систему професійних документів INTOSAI;
  • посилюється політична, адміністративна та фінансова незалежність Рахункової палати (шляхом встановлення зарплат в законі, створення посад незалежних аудиторів, а також особливої процедури врахування бюджетного запиту Рахункової палати – так само як для судової гілки влади).

Джерело: офіційний сайт ВРУ

вебінар про перевірки ревізорів

Статті за темою

Усі статті за темою

Оренда комунального та державного майна в Україні

Процедура оренди державного та комунального майна 2024 для держорганів, ОМС, бюджетних установ регламентована різними нормативно-правовими актами. Розглянемо чим керуватись при передачі в оренду державного чи комунального майна.
1215

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації бюджетної установи. А після набуття чинності наказу Мінфіну від 18.01.2024 № 23 додатково Казначейство у тримісячний строк переукладатиме з клієнтами договори про здійснення розрахунково-касового обслуговування. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
38774

Реєстраційна картка учасника бюджетного процесу в ІАС «LOGICA» – заповнення з експертом

У консультації про заповнення електронної форми реєстраційної картки, яка використовується для реєстрації учасників бюджетного процесу. Розглянемо, хто і який розділ заповнює та як заповнити кожне поле форми.
1934

Типова програмна класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів

Програмна класифікація видатків та кредитування місцевого бюджету, відповідно до вимог частини другої статті 10 Бюджетного кодексу України, формується місцевим фінансовим органом за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту рішення про місцевий бюджет у бюджетних запитах.
12042

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді