Учора, 17.10.2024, набрали чинності наказ Мінсоцполітики, яким затверджена гранична вартість окремих соціальних послуг.
Калькулятор індексації зарплати
Мінсоцполітики для соціальних послуг, які надають в межах експериментального проекту з організації надання внутрішньо переміщеним особам похилого віку, особам з інвалідністю соціальних послуг стаціонарного догляду, підтриманого проживання за принципом «гроші ходять за людиною» встановив граничну вартість.
Так, для послуги 015.2 «Догляд стаціонарний» гранична вартість встановлена у сумі:
- 530,66 грн – на день;
- 16185,16 грн – на місяць.
Для послуги 009.0 «Підтримане проживання» гранична вартість встановлена у сумі:
- 326,09 грн – на день;
- 9945,75 грн – на місяць.
Накази Мінсоцполітики від 21.08.2024 № 386-Н та від 13.09.2024 № 419-Н, яким затверджено граничну вартість соцпослуг і внесені зміни, набрали чинності 17.10.2024.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2025 року, розмір якого визнає Держбюджет-2025
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.