Місцеві фінансові органи взаємодіятимуть з Казначейством через СДО

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Мінфін оприлюднив зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів.

казначейство сдо

◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️

У Порядку пропонують уточнити, що у процесі казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів органи Казначейства:

  • відкривають, закривають рахунки в національній валюті:
  • приводять у відповідність нормативи відрахувань платежів, визначених бюджетним законодавством, між державним і місцевими бюджетами, між рівнями місцевих бюджетів до змін, внесених законодавством до таких нормативів (далі – приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів);
  • перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2018 № 544;
  • перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, затвердженого постановою КМУ від 12.01.2011 № 6.

Місцеві фінансові органи взаємодіятимуть з органами Казначейства через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство».

Операції з обробки платежів, що надійшли до місцевих бюджетів, проводиться за черговістю, що визначає пункт 3.4 Порядку. Цю чергу після проведення розрахунків за міжбюджетними трансфертами доповнили новим елементом – органи Казначейства повертатимуть кошти, залучені з єдиного казначейського рахунка (далі – ЄКР) для приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів.

Казначейство приводить у відповідність нормативи відрахувань платежів за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету шляхом формування засобами програмного забезпечення платіжних інструкцій для здійснення внутрішніх операцій.

У разі відсутності коштів у відповідному місцевому бюджеті, приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів здійснюється шляхом залучення коштів з ЄКР.

Органи Казначейства наступного робочого дня, що настає за днем приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів, надсилають відповідним місцевим фінансовим органам листи з інформацією про здійснені операції та суму коштів, залучену з ЄКР, яку місцевим фінансовим органам необхідно повернути.

Місцеві фінансові органи після отримання листів від головних управлінь Казначейства здійснюють відповідні заходи щодо повернення коштів, залучених з ЄКР.

Казначейство щоденно здійснює повернення коштів, залучених з ЄКР, за рахунок поточних надходжень відповідних місцевих бюджетів до повного повернення таких коштів місцевими фінансовими органами.

Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме по 31.10.2024 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як підготувати бюджетний запит на 2025 рік

Бюджетний запит – це початок циклу щорічного бюджетного процесу. Як його готувати при складанні проєктів місцевих бюджетів, якими правилами та нормативними документами керуватися, про інструкцію з підготовки бюджетних запитів, типовий перелік результативних показників, типові недоліки підготовки бюджетних запитів – питання даного огляду.
35444

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами – як заповнити

Звіт про заборгованість за бюджетними коштами форма 7д та 7 м подається як місячний, квартальний та річний за кожним з фондів окремо. Експертне пояснення щодо заповнення допоможе здати звіт без помилок
45183

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
10463

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
64225

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
179734

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді