Місцеві фінансові органи взаємодіятимуть з Казначейством через СДО
Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води
◀️ НОВАЦІЇ В КАЗНАЧЕЙСЬКОМУ ОБСЛУГОВУВАННІ ▶️
У Порядку пропонують уточнити, що у процесі казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів органи Казначейства:
- відкривають, закривають рахунки в національній валюті:
- приводять у відповідність нормативи відрахувань платежів, визначених бюджетним законодавством, між державним і місцевими бюджетами, між рівнями місцевих бюджетів до змін, внесених законодавством до таких нормативів (далі – приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів);
- перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів шляхом придбання державних цінних паперів, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2018 № 544;
- перераховують тимчасово вільні кошти з рахунків місцевих бюджетів відповідно до Порядку розміщення тимчасово вільних коштів місцевих бюджетів на вкладних (депозитних) рахунках у банках, затвердженого постановою КМУ від 12.01.2011 № 6.
Місцеві фінансові органи взаємодіятимуть з органами Казначейства через систему дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство».
Операції з обробки платежів, що надійшли до місцевих бюджетів, проводиться за черговістю, що визначає пункт 3.4 Порядку. Цю чергу після проведення розрахунків за міжбюджетними трансфертами доповнили новим елементом – органи Казначейства повертатимуть кошти, залучені з єдиного казначейського рахунка (далі – ЄКР) для приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів.
Казначейство приводить у відповідність нормативи відрахувань платежів за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету шляхом формування засобами програмного забезпечення платіжних інструкцій для здійснення внутрішніх операцій.
У разі відсутності коштів у відповідному місцевому бюджеті, приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів здійснюється шляхом залучення коштів з ЄКР.
Органи Казначейства наступного робочого дня, що настає за днем приведення у відповідність нормативів відрахувань платежів, надсилають відповідним місцевим фінансовим органам листи з інформацією про здійснені операції та суму коштів, залучену з ЄКР, яку місцевим фінансовим органам необхідно повернути.
Місцеві фінансові органи після отримання листів від головних управлінь Казначейства здійснюють відповідні заходи щодо повернення коштів, залучених з ЄКР.
Казначейство щоденно здійснює повернення коштів, залучених з ЄКР, за рахунок поточних надходжень відповідних місцевих бюджетів до повного повернення таких коштів місцевими фінансовими органами.
Зауваження та пропозиції до проєкту Мінфін прийматиме по 31.10.2024 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].