Мінсоцполітики оприлюднило проєкт постанови КМУ щодо особливостей врахування доходів отримувачів житлових субсидій і пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, які використовують альтернативні джерела енергії.
Калькулятор штрафів
У проєкті пропонують житлові субсидії призначати у разі купівлі в кредит генеруючих установок та їх комплектуючих, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, а також з урахуванням положень Порядку надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, затвердженого постановою КМУ від 07.06.2024 № 673. Разовий платіж, що випливає з правочинів, за якими передбачено набуття майнових прав на таке майно, не має перевищувати 200 тис. грн.
Розмір житлової субсидії зменшуватимуть на суму доходу від продажу за «зеленим тарифом» надлишків електричної енергії, виробленої з енергії сонячного випромінювання або енергії вітру генеруючими установками приватних домогосподарств. Аналогічно на суму цього доходу зменшуватимуть пільги на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі.
Пропозиції та зауваження до проєкту Мінсоцполітики прийматиме до 11.11.2024 на електронну скриньку (e-mail): [email protected].
Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
Довідка про заробітну плату для обчислення пенсії: ➤ бланк 2024 року ➤ коли подавати довідку ➤ хто складає довідку ➤ звідки брати відомості для довідки ➤ які виплати вносити у довідку
Кабінет Міністрів України «спростив» порядок призначення та виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) або інвалідності військовослужбовців.
Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом. Цю гарантію закріплено у частини третій статті 46 Конституції України. Розглянемо що ж собою являє такий показник як прожитковий мінімум 2024 року, розмір якого визнає Держбюджет-2024.
Державні соціальні стандарти – це встановлені соціальні норми і нормативи або їх комплекс, на базі яких визначають рівні основних державних соціальних гарантій, таких як мінімальні розміри оплати праці, доходів громадян, пенсійного забезпечення, соціальної допомоги, розміри інших видів соціальних виплат, які забезпечують рівень життя не нижчий від прожиткового мінімуму.