Як військовим частинам використовувати кошти спецфонду

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У середу, 30.10.2024, набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 69» від 29.10.2024 № 1231.

Безплатний вебінар «Платні послуги бюджетних установ»

Як військовим частинам використовувати кошти спецфонду

Зміни стосуються порядку використання коштів спеціального фонду держбюджету військовими частинами Збройних Сил, Держспецтрансслужби, Нацгвардії, Держприкордонслужби, СБУ, розвідувальних органів.

За окремими статтями видатків здійснено уточнення. Так, раніше дозволяли закуповувати засоби і майно зв’язку (зокрема спеціального призначення), електронно-обчислювальної техніки, оргтехніки, комп’ютерної техніки та апаратури для потреб зв’язку (зокрема спеціального призначення). Відтепер дозволено використовувати ці кошти і на утримання (технічне обслуговування, послуги з ремонту) цих засобів. Також за ці кошти можна придбати програмне забезпечення та послуги із його встановлення та обслуговування.

За видатками на оплату послуг супутникового зв’язку з надання доступу до Інтернету уточнили, що дозволено оплачувати послуги зв’язку (у т. ч. супутникового) з надання доступу до Інтернету.

Якщо раніше оплачували послуги з доставки тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, ритуальних послуг для їх поховання, наразі дозволено придбавати і ритуальну атрибутику.

Окрім цього, військові частини зможуть витрачати кошти спеціального фонду держбюджету і на інші цілі, а саме:

  • закупівлю, встановлення та утримання (технічне обслуговування, ремонт) джерел живлення (у т. ч. генераторів, батарей, акумуляторів, зарядних станцій, сонячних електростанцій тощо) та складових частин до них;
  • придбання, ремонт (обслуговування) котлів опалення;
  • закупівлю пожежної, охоронної сигналізації, системи відеоспостереження та складових частин до них для забезпечення зберігання військового майна на аеродромах, арсеналах, базах і складах, оплату послуг з їх монтажу та утримання (технічного обслуговування, ремонту);
  • оплату послуг з підготовки операторів безпілотних авіаційних апаратів (комплексів) у школах зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних літальних апаратів, безпілотних авіаційних комплексів.

Усі зазначені видатки дозволено проводити з 30.10.2024, дня набрання чинності постановою КМУ від 29.10.2024 № 1231.

передплата журнал для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Товарно-транспортна накладна – актуальний бланк та зразок

Товарно-транспортна накладна – це підтвердження реальності господарської операції, що може знадобитися, наприклад при запиті податкової або при перевірці ревізорів. Тримайте експертний зразок.
164330

Розрахунок коригування до податкової накладної: зразок і порядок складання

Розрахунок коригування дає змогу внести зміни до вже зареєстрованої податкової накладної. У консультації знайдете бланк розрахунку коригування 2024 та приклади його заповнення.
121137

Відшкодування комунальних послуг орендарями

Як розрахувати відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах? Скачайте Договір відшкодування комунальних послуг орендарями в бюджетних установах.
33546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді