Як військовим частинам використовувати кошти спецфонду

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У середу, 30.10.2024, набрала чинності постанова КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2024 р. № 69» від 29.10.2024 № 1231.

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Як військовим частинам використовувати кошти спецфонду

Зміни стосуються порядку використання коштів спеціального фонду держбюджету військовими частинами Збройних Сил, Держспецтрансслужби, Нацгвардії, Держприкордонслужби, СБУ, розвідувальних органів.

За окремими статтями видатків здійснено уточнення. Так, раніше дозволяли закуповувати засоби і майно зв’язку (зокрема спеціального призначення), електронно-обчислювальної техніки, оргтехніки, комп’ютерної техніки та апаратури для потреб зв’язку (зокрема спеціального призначення). Відтепер дозволено використовувати ці кошти і на утримання (технічне обслуговування, послуги з ремонту) цих засобів. Також за ці кошти можна придбати програмне забезпечення та послуги із його встановлення та обслуговування.

За видатками на оплату послуг супутникового зв’язку з надання доступу до Інтернету уточнили, що дозволено оплачувати послуги зв’язку (у т. ч. супутникового) з надання доступу до Інтернету.

Якщо раніше оплачували послуги з доставки тіл загиблих (померлих) військовослужбовців, ритуальних послуг для їх поховання, наразі дозволено придбавати і ритуальну атрибутику.

Окрім цього, військові частини зможуть витрачати кошти спеціального фонду держбюджету і на інші цілі, а саме:

  • закупівлю, встановлення та утримання (технічне обслуговування, ремонт) джерел живлення (у т. ч. генераторів, батарей, акумуляторів, зарядних станцій, сонячних електростанцій тощо) та складових частин до них;
  • придбання, ремонт (обслуговування) котлів опалення;
  • закупівлю пожежної, охоронної сигналізації, системи відеоспостереження та складових частин до них для забезпечення зберігання військового майна на аеродромах, арсеналах, базах і складах, оплату послуг з їх монтажу та утримання (технічного обслуговування, ремонту);
  • оплату послуг з підготовки операторів безпілотних авіаційних апаратів (комплексів) у школах зовнішніх пілотів (операторів) безпілотних літальних апаратів, безпілотних авіаційних комплексів.

Усі зазначені видатки дозволено проводити з 30.10.2024, дня набрання чинності постановою КМУ від 29.10.2024 № 1231.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як проводять перевірку в ОМС

Стаття присвячена питанням видів державного контролю за фінансово-господарською діяльністю органів місцевого самоврядування. Дізнаєтеся також як ревізори готуються до ревізії та отримаєте поради як підготуватися до зустрічі з ревізорами і на які моменти господарської діяльності звернути увагу.
11056

Компенсація за невикористану відпустку: розрахунок 2025

Експерт допоможе розібратися, коли, кому та як надавати компенсацію за невикористані відпустки. На прикладах розберемося в особливостях розрахунку компенсації за невикористані відпустки, її нарахуванні та оподаткуванні
422104

Заява про відкриття та закриття рахунків

Відкриття та закриття рахунків актуально на початку та в кінці року, а також в процесі реорганізації або утворення бюджетної установи. Тримайте зразки заяви про відкриття та закриття рахунків.
49522

Як відобразити в обліку вибуття основних засобів

Кожен знає: основні засоби, що перебувають на балансі в установі та активно експлуатуються, можуть зношуватися, старіти морально, чи втрачати потужність. Тобто вони втрачають ознаки, за якими їх в бухобліку визнавали активом. У такому разі в керівника установи з’являється повне право ухвалити рішення про ліквідацію таких об’єктів основних засобів, продаж чи передачу без оплати іншій бюджетній установі тощо. А у бухгалтера – потреба відобразити в обліку вибуття основних засобів
11251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді