Затверджено перелік товарів, що не підлягають обміну

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Кабінет Міністрів постановою від 01 листопада 2024 р. № 1243 затвердив перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню).

Затверджено перелік товарів, що не підлягають обміну

📈 Чи індексувати зарплату в червні та липні 2025

До Переліку товарів, що не підлягають обміну (поверненню) увійшли:

  • харчові продукти;
  • лікарські засоби;
  • засоби особистої гігієни (зубні щітки, щітки для волосся, пензлики для вій чи нігтів, помазки для гоління, щітки для особистої гігієни, манікюрні, педикюрні інструменти та інші подібні товари);
  • косметична продукція та мийні засоби без захисної упаковки, яка перешкоджає вільному доступу до таких товарів;
  • товари, нарізані або розкроєні під розмір, визначений споживачем.

Також відповідно до постанови КМУ від 01 листопада 2024 р. № 1243 втратили чинність:

  1. Постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію окремих положень Закону України «Про захист прав споживачів» від 19 березня 1994 р. № 172.
  2. Пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 17 серпня 2002 р. № 1178.
  3. Постанова Кабінету Міністрів України «Про доповнення переліку товарів належної якості, що не підлягають обміну (поверненню)» від 20 серпня 2003 р. № 1317.
  4. Постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін у додатки 2 і 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. № 172» від 13 грудня 2004 р. № 1642.
  5. Постанова Кабінету Міністрів України «Про доповнення додатка 3 до постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. № 172» від 7 грудня 2005 р. № 1173.

Джерело: постанова КМУ від 01 листопада 2024 р. № 1243

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок відпускних на прикладах

Тримайте алгоритм нарахування відпускних для виплати працівникові. Розглянемо, що потрібно врахувати бухгалтеру, аби провести розрахунок відпускних у 2025 році з урахуванням останніх змін у правилах розрахунку середньої зарплати та обставин воєнного стану.
523742

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру в низці випадків — при нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соціальних виплат. У консультації пояснюємо, як дізнатися свій страховий стаж та які періоди до нього включати
65099

Звіт із праці за формою № 1-ПВ: бланки, інструкція та строки подання

Форма № 1-ПВ — одна з обов’язкових форм державної статистичної звітності. У статті ви знайдете актуальні бланки звітів (звіт з праці місячний та звіт з праці квартальний), інструкцію щодо заповнення, приклади та терміни подання звіту з праці у 2025 році.
96024

Товарно-транспортна накладна: бланк та зразок заповнення 2025

Товарно-транспортна накладна – це належне оформлення процесу транспортування ТМЦ в усіх його учасників. Вона необхідна і для бухобліку, і для контролю перевезення. У статті знайдете актуальний бланк ТТН 2025, зразок заповнення та поради щодо виправлення помилок у документі.
188704

Хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на час його відсутності

Головний бухгалтер установи — посадова особа, керівник структурного підрозділу — бухгалтерської служби. Він має право другого підпису. Тож відсутність цієї особи, навіть тимчасова (через відпустку, хворобу чи звільнення), може паралізувати установу. Аби цього не сталось, керівник установи має дбати про свого бухгалтера та знати коли та хто може виконувати обов’язки головного бухгалтера на період його відсутності. Хто може замінити головбуха та як це оформити — розповідаємо у статті
22416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді