Що буде, якщо Президент не підпише закон про військовий збір

Глава держави досі не підписав Закон про підвищення податків.

Що буде, якщо Президент не підпише закон про військовий збір

Прощавай, Господарський кодексе! Як зміняться правила гри?

Своїми думками щодо того, чи підпише Президент закон про підвищення податків поділився у своєму Telegram-каналі перший заступник голови комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

«Тут цікава деталь по непідписанню податкового закону. Допустимо Президент з якоїсь причини вирішив не підписувати закон. В цьому році це десь лише 10-15 млрд грн, що багато – але думаю на внутрішньому ринку якось перебємось. А ось у 2025-му є проблемка. Цей закон порахований у Бюджеті 2025-го, там 120 млрд грн від цього закону вже закладено. 

І ось зараз після першого читання до наступного тижня Кабмін має нам передати текст Бюджету на друге читання. Тому питання як тоді вони будуть виходити з ситуації, якщо закон так і не буде підписаний. Тут або треба тоді скорочувати або якось балансувати», – прокоментував Железняк.

Він зауважив, що якщо все ж таки закон не буде підписано, то виходить що на 120 млрд треба буде забрати саме з оборонних видатків (так як вони фінансуються саме податками). Нардеп не вірить, що хтось на це піде. 

На його думку, є два варіанти:

  1. або збільшать на відповідну суму внутрішні запозичення (типу як trade-in з банками за те, що податок їм не підняли знову);
  2. або розраховують на ту частину фінансування військових видатків яка йде у 50 млрд $ від G7 (3 млрд від Британців та начебто десь 10 млрд $ від США).

«До речі, може як раз наявність цього варіанту 2️ і стало перепоною для підписання (це чисто моя теорія- не сприймайте за інсайд). Тільки є проблема - і 1️ перший і 2️ другий сценарій НЕ спрацюють! 

Більш того, на 110% створять нам одразу проблеми з МВФ і іншими партнерами. Прям одразу. А враховуючи, що фінансування 50 млрд $ G7  прямо привʼязано до виконання МВФ, то ….. теж не спрацює», – запевнив Железняк.

Саме тому, Ярослав Железняк переконаний, що в результаті Президент закон підпише.

Джерело: Telegram-канал Ярослава Железняка

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
33778

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12449

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6604

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111045

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22290

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді