Процедура погодження вилучення майна на потреби держави
Як військовим частинам облікувати вилучене або відчужене майно
Визначили, що рішення про примусове відчуження або вилучення оформлюють письмовим наказом військового командування, у якому обов’язково зазначається:
- опис майна, достатній для його ідентифікації;
- відомості щодо його власника.
Для визначення потреб держави рішення про примусове відчуження або вилучення перед направленням на погодження до Уповноваженого органу попередньо погоджується:
- прийняті командувачами (начальниками) органів військового управління, командирами з’єднань, військових частин Збройних Сил – з відповідною центральною службою забезпечення Збройних Сил (з Центральним управлінням інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил – щодо нерухомого майна);
- прийняті командувачами (начальниками) органів військового управління, командирами з’єднань, військових частин Держспецтрансслужби, розвідувального органу Міноборони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань – з центральною службою забезпечення Держспецтрансслужби, розвідувального органу Міноборони, інших утворених відповідно до законів України військових формувань.
Рішення про примусове відчуження або вилучення, прийняті Головнокомандувачем Збройних Сил, начальником Генерального штабу Збройних Сил, керівником розвідувального органу Міноборони, Головою Адміністрації Держспецтрансслужби, керівниками інших утворених відповідно до законів України військових формувань, на попереднє погодження службами забезпечення не направляються. Ці рішення лиш погоджує Уповноважений орган.
Військове командування складає акт у чотирьох примірниках протягом трьох календарних днів з дня надходження від Уповноваженого органу погодженого рішення про примусове відчуження або вилучення.
Примірник акта, який підписано сторонами, у т. ч. Уповноваженим органом, направляють особі, в якої відчужили або вилучили майно.
У Міноборони, Збройних Силах, Держспецтрансслужбі та розвідувальному органі Міноборони облік примусово відчуженого або вилученого майна ведеться відповідно до вимог Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міноборони від 17.08.2017 № 440. Бухгалтерський облік відчуженого або вилученого майна ведеться відповідно до методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку примусово відчуженого або вилученого майна в умовах воєнного стану.
Посадова особа військового командування, яка прийняла рішення про примусове відчуження або вилучення, забезпечує повноту та достовірність оприбуткування відчуженого або вилученого майна.
Заяви щодо здійснення виплат для наступної повної компенсації за майно, відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, подають згідно з Порядком розгляду заяв та здійснення виплат для наступної повної компенсації за майно, примусово відчужене в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану, затвердженого постановою КМУ від 31.10.2012 № 998. Висновок про здійснення виплат для наступної повної компенсації за таке майно оформлюватиме ТЦКтСП за місцем відчуження майна.
Наказ Міноборони від 14.10.2024 № 685, яким затверджено порядок, не набрав чинності.