Оподаткування навчання працівників служби з публічних закупівель

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили чи є навчання для працівників служби з публічних закупівель додатковим благом, якщо його проводили у зв’язку з виробничою необхідністю.

Оплата праці держслужбовців — 2025

У зв’язку з виробничою необхідністю, змінами у законодавстві, укладено договір на отримання освітніх послуг з навчання шляхом підвищення кваліфікації (перепідготовкою) у сфері здійснення публічних закупівель для працівників служби з публічних закупівель.

Організація професійного навчання працівників здійснюється роботодавцями з урахуванням потреб власної господарської або іншої діяльності відповідно до вимог законодавства (ст. 6 Закону України «Про професійний розвиток працівників» від 12.01.2012 № 4312-VI; далі – Закон № 4312).

Професійне навчання працівників здійснюється безпосередньо у роботодавця та на договірній основі у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах або організаціях.

Роботодавці можуть здійснювати формальне і неформальне професійне навчання працівників. Неформальне професійне навчання працівників здійснюється за їх згодою безпосередньо у роботодавця згідно з рішенням роботодавця за рахунок його коштів з урахуванням потреб власної господарської чи іншої діяльності (ст. 5, 7 Закону № 4312).

Якщо неформальне професійне навчання працівників служби з публічних закупівель здійснюється юридичною особою (роботодавцем) не безпосередньо у роботодавця, тобто не дотримуються вимоги Закону № 4312, то положення підпункту 165.1.37 пункту 165.1 ПК не застосовуються.

Відповідно дохід у вигляді вартості наданих безкоштовних освітніх послуг з підвищення кваліфікації працівників включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платників податків, як додаткове благо та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах. При цьому зазначений дохід не є базою нарахування ЄСВ.

З ІПК від 18.11.2024 № 5307/ІПК/99-00-24-03-03

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34259

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
12923

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6686

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111320

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22374

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді