Прогул вважатимуть відсутністю на роботі з поважних причин

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт за № 12255 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення особливостей розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця у разі відсутності працівника на роботі в період дії воєнного стану».

Прогул вважатимуть відсутністю на роботі з поважних причин 📢Військовий збір за ставкою 5% із зарплати: як утримувати

Законопроєктом пропонують ввести нову норму, за якою у період дії воєнного стану працівник, який не виходить на роботу внаслідок обставин, пов’язаних з бойовими діями, або у зв’язку з небезпекою для життя і здоров’я, не підлягає звільненню на підставі пункту 4 частини 1 статті 40 КЗпП з ініціативи роботодавця.

Цю неявку вважатимуть відсутністю на роботі з поважних причин.

До з’ясування причин і обставин відсутності такого працівника на роботі за ним зберігатимуть робоче місце та посаду, трудові відносини не припинятимуть.

Час таких неявок:

  • не зараховуватимуть до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку;
  • не підлягає оплаті.

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічні додаткові відпустки 2025

Окрім основної відпустки чимало бюджетників мають додаткові відпустки. Одним з різновидом таких відпусток є щорічні додаткові відпустки, наприклад за вислугу років. Які правила їхнього надання, чим щорічні додаткові відпустки відрізняються від щорічних основних відпусток та інших додаткових відпусток – у цьому огляді
48006

Порядок відкликання з відпустки

Про відкликання з відпустки у військовий час поговоримо у статті. З’ясуємо, коли допускається відкликання працівника з щорічної відпустки, який порядок відкликання з відпустки та які документи необхідні для цього процесу.
61730

Колективний договір: як укласти без помилок

Коли доцільно укладати колективний договір? На що звертають увагу ревізори, коли перевіряють його? Яких помилок найчастіше припускаються установи, коли укладають колективні договори? На ці та інші гострі запитання отримаєте відповіді у статті
31004

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді