Кошти після відрахувань за виконавчими листами не арештовуватимуть

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт за № 12242 «Про внесення доповнень до статті 70 Закону України «Про виконавче провадження».

Кошти після відрахувань за виконавчими листами не арештовуватимуть 📝 Як бюджетнику завершити 2024 рік: 10 важливих справ

Наразі загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати зарплати та інших доходів боржника не може перевищувати 50% заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у т. ч. у разі відрахування за кількома виконавчими документами.

Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70%.

Законопроєктом пропонують встановити, що наявність зазначеного обмеження допустимого розміру відрахувань (утримань) з доходу боржника буде підставою для заборони накладати арешт та звертати стягнення:

  • на залишок коштів такого доходу після здійснення відрахувань (утримань) з нього за виконавчими документами (у т. ч. у випадку розміщення цих коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах);
  • на кошти такого доходу в розмірі, що перевищує дозволений цією статтею розмір відрахувань (утримань), у т. ч. у випадку розміщення цих коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах.

 

 

 

 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

7 компетенцій бухгалтера, які допоможуть знайти більш оплачувану роботу в 2025 році

Чи зможе ви назвати основні компетенції бухгалтера, які допоможуть вам створити позитивне враження про себе? Вибудовуйте і підтримуйте свою репутацію, імідж, опановуйте професійну майстерність. Те, що називаєте майбутнім, будуєте вже зараз. Тож ідіть сміливо своїм шляхом і досягайте успіху!
6994

Облік нематеріальних активів у бюджетних установах

Нематеріальні активи – це ліцензії, патенти, винаходи, комп’ютерні програми, авторські права та інші об’єкти інтелектуальної власності й права на провадження діяльності. В обліку бюджетної установи вони можуть пройти і як матеріальні витрати, і як нематеріальні активи, і навіть у складі основних засобів. Від чого це залежить – у огляді про облік нематеріальних активів.
26892

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді