Кошти після відрахувань за виконавчими листами не арештовуватимуть
📝 Як бюджетнику завершити 2024 рік: 10 важливих справ
Наразі загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати зарплати та інших доходів боржника не може перевищувати 50% заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у т. ч. у разі відрахування за кількома виконавчими документами.
Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70%.
Законопроєктом пропонують встановити, що наявність зазначеного обмеження допустимого розміру відрахувань (утримань) з доходу боржника буде підставою для заборони накладати арешт та звертати стягнення:
- на залишок коштів такого доходу після здійснення відрахувань (утримань) з нього за виконавчими документами (у т. ч. у випадку розміщення цих коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах);
- на кошти такого доходу в розмірі, що перевищує дозволений цією статтею розмір відрахувань (утримань), у т. ч. у випадку розміщення цих коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах.