Офіційні дати пенсійних реформ: Южаніна

Через місяць після того, як в Уряді заявили, що розпочали підготовку до запровадження накопичувальних пенсій з’явилися приблизні дати реформи

Офіційні дати пенсійних реформ: Южаніна

Калькулятор стажу

Зміни до солідарного рівня пенсійної системи наберуть чинності з 1 липня 2025 року

Виплата складатиметься з двох частин:

  • базова пенсія – її розмір буде однаковим для всіх пенсіонерів (30% від мінімальної зарплати після оподаткування);
  • страхова пенсія – залежатиме від стажу та розміру зарплати конкретного пенсіонера, буде обчислюватися в балах.

Працювати для виходу на пенсію доведеться стільки ж:

  • мати 35 років страхового стажу в разі виходу на пенсію в 60 років;
  • мати щонайменше 15 років стажу для виходу на пенсію в 65 років.

Виплати людям, які вже на пенсії, перерахують за новими правилами. Очікується, що вони зростуть для 80% українських пенсіонерів.

Накопичувальний рівень пенсійної системи планують запровадити з 1 січня 2026 року

Це і є, власне, внески, розмір яких було оприлюднено раніше. Кожному працюючому українцю відкриють індивідуальні пенсійні рахунки, ці кошти вважатимуться власністю особи і їх навіть можна буде передавати у спадок. Але доступ до накопичувальних внесків відкриється лише в 60 років за наявності 35 років трудового стажу. Розмір пенсійної виплати з накопичувального фонду становитиме не менше половини прожиткового мінімуму.

Також надалі планується:

  • обмежувати виплати спецпенсіонерів, яким через суди призначено пенсії в розмірі понад максимально допустимі 10 прожиткових мінімумів;
  • починаючи з 2025 року виплачувати «чорнобильські» пенсії лише тим особам, які проживали в зоні радіоактивного забруднення відразу після катастрофи на ЧАЕС;
  • забрати кошти з рахунків пенсіонерів-переселенців, якщо за такими рахунками не відбувалося руху протягом останніх 12 місяців.

Джерело: Telegram-канал Ніни Южаніної

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Страховий стаж: як обчислити і коли враховувати

Дані про страховий стаж потрібні бухгалтеру у низці випадків, наприклад нарахуванні лікарняних, декретних, пенсій та інших соцвиплат. У консультації – про те, як дізнатися про страховий стаж, як він розраховується бухгалтером у тих чи інших ситуаціях.
54094

Розрахунок пенсії в Україні – 2024

На розмір пенсії впливають зараз страховий стаж, середня зарплата в Україні та фактична зарплата (дохід), який раніше отримував працівник і сплачував з нього соціальний внесок. Також існує й механізм автоматичного перерахунку пенсій (індексації), який враховує інфляцію та зростання середньої зарплати. Розглянемо, як визначається розмір пенсії та вплив на цей розрахунок середньої зарплати.
76539

Прожитковий мінімум на 2023 рік

Прожитковий мінімум протягом 2023 року не змінювався. Одне значення прожиткового мінімуму на весь рік. Який він та як перерахувати без помилок усі пов’язані з ним показники – у цьому огляді.
81518

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді