Обмежити розмір зарплати – новий законопроєкт

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт за № 12316 «Про внесення змін до статті 28 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» щодо обмеження розмірів заробітної плати деяким категоріям осіб в умовах дії воєнного стану».

Обмежити розмір зарплати – новий законопроєкт ⚡️Як заповнити Податковий розрахунок за IV квартал 2024 року

Законопроєктом пропонують на період дії воєнного стану нараховувати заробітну плату, грошове забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ (включаючи органи державної влади та інші державні органи, а також ОМС) у сумі, що не перевищує граничного розміру виплат військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях (100 тис. грн на місяць).

При цьому у зазначеному максимальному розмірі не враховуватимуть суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплату щорічної відпустки.

Обмеження у 100 тис. грн не застосовуватимуть під час нарахування зарплати, грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту.

Це обмеження у 100 тис. грн пропонують застосовувати під час нарахування заробітної плати, грошового забезпечення народним депутатам України, членам КМУ, працівникам Офісу Президента України, суддям, суддям Конституційного Суду України, прокурорам, членам Вищої ради правосуддя, членам Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, членам Рахункової палати, працівникам, службовим і посадовим особам НБУ, а також іншим службовим і посадовим особам, працівникам, оплата праці яких регулюється спеціальними законами, в т. ч. ДБР та БЕБ, працівникам суб’єктів господарювання, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належить державі або іншому господарському товариству, 50 і більше відсотків акцій (часток) якого належать державі, членам наглядових рад таких суб’єктів господарювання.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Довідка про доходи: бланк, зразок

Довідка про доходи має відповідати даним бухобліку. Відповідальність за достовірність даних у довідці про заробітну плату несе головбух і керівник установи. Тож, експерт надає чинний бланк та зразок заповнення для отримання візи, оформлення субсидії, нарахування пенсії, виплат соцстрахування, отримання податкової знижки
263085

Помилка у нарахуванні зарплати – план дій

Виявили помилки з нарахування зарплати працівникам? Дізнайтеся, як вчинити, якщо недоплатили, – місяць чи рік тому. А також підкажемо, як повернути гроші організації
69529

Доплата до мінімальної заробітної плати 2025

Зарплата вийшла менша від мінімальної – у більшості випадків необхідно її «дотягувати» шляхом доплати до мінімальної заробітної плати. Однак не все так просто, адже є надурочні, нічні, різні доплати і надбавки, лікарняні та відпускні. Як з цим розібратися – у консультації.
135288

Оплата праці педагогічних працівників: посадові оклади 2025 року

Розміри окладів педагогічних працівників у 2025 році визначаються за ЄТС. Про по посадові оклади педпрацівників, учителів ДЮСШ і науково-педагогічних працівників поговоримо у статті. Також маємо приклади нарахування зарплати педпрацівникам, що допоможуть вирішити ваші робочі ситуації.
195931

Мінімальна зарплата 2025

Мінімальна зарплата 2025 встановлена Законом України від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Розмір МЗП з 1 січня 2025 року залишився на рівні 8000 грн. У статті розглянемо, як мінімальна зарплата в Україні впливає на основні соціальні показники та податки.
24842

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді