КМУ удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Кабмін ухвалив постанову про порядок надання субвенцій для організації безоплатного харчування учнів початкових класів

КМУ удосконалив забезпечення гарячим харчуванням учнів початкових класів

Перерозподіл коштів з однієї закупівлі на іншу за різними КЕКВ

Документ передбачає розширення можливостей фінансування та підвищення ефективності використання коштів субвенції.

Серед основних змін

1. Розширення переліку закладів освіти, які отримують субвенцію

До програми входять спеціальні заклади загальної середньої освіти та заклади спеціалізованої освіти. Тобто фінансування буде спрямовано на всі школи комунальної форми власності, де є учні початкових класів.

Учні, які навчаються за індивідуальним навчальним планом (педагогічний патронаж), також отримуватимуть гаряче харчування, якщо вони перебувають у закладі освіти.

2. Удосконалення фінансових механізмів

Послуги з харчування (кейтеринг або аутсорсинг) можуть надавати як приватні компанії, так і комунальні підприємства громади.

Передбачено обов’язкове співфінансування:

  • 70% вартості харчування покривають кошти субвенції;
  • 30% – місцеві бюджети, міжнародна технічна допомога, благодійні внески або інші джерела, не заборонені законодавством.

3. Раціональне використання коштів

Субвенція не буде враховувати учнів, які вже отримують безоплатне харчування за законом (наприклад, діти постраждалих від Чорнобильської катастрофи). Це зменшить ризик неефективного використання державних коштів.

Якщо наприкінці року залишаються невикористані кошти субвенції, їх можна спрямувати на закупівлю харчових продуктів для забезпечення гарячими обідами учнів у перші 10 навчальних днів січня наступного року.

4. Прозоре формування вартості

Вартість харчування для учнів початкових класів не може перевищувати вартості гарячих обідів для пільгових категорій учнів 5-11(12) класів. Таке рішення сприятиме забезпеченню рівної якості харчування всіх дітей у закладі освіти.

Завдяки таким змінам Уряд прагне розширити доступ дітей до якісного гарячого харчування і створити умови для ефективного використання державних коштів.

Джерело: офіційний сайт МОН

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
6084

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
57845

Державний бюджет 2025

28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
6574

Інформаційна довідка щодо розрахунку обсягів освітньої субвенції

Освітня субвенція з державного бюджету покликана ОМС утримувати школи, професійно-технічні училища коледжі, які мають фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів. Механізм її розподілу базується на складній формулі й МОН в інформаційній довідці показало ті цифри, які впливали на розподіл освітньої субвенції у 2021 році. Призначення, наповнення та приклад такої довідки – у цьому огляді.
7956

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді