Нова умова для отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
З 01.01.2025 набрали чинності зміни до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї.

Нова умова для отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг

Заява про застосування податкової соціальної пільги

Для отримання пільг з оплати житлово-комунальних послуг КМУ ввів нову умову – якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу (тобто якщо не перевищує 4240,00 грн).

Постановою КМУ від 31.12.2024 № 1553 визначили коло осіб, яких стосуватиметься ця умова, зокрема:

  • реабілітовані особи, які стали особами з інвалідністю внаслідок репресій або є пенсіонерами;
  • особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 1 і 2);
  • дружини (чоловіки) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою або опікуни (на час опікунства) дітей померлих тощо;
  • звільнені з військової служби особи, які стали особами з інвалідністю під час проходження військової служби;
  • батьки і члени сімей військовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвісти під час проходження військової служби;
  • ветерани військової служби, органів внутрішніх справ, Нацполіції, податкової міліції, БЕБ, державної пожежної охорони, ДКВС, служби цивільного захисту, Держспецзв’язку, вдови (вдівці) померлих (загиблих) ветеранів.

Цю умову застосовуватимуть:

  • з 01.01.2025 – для осіб, які звернулися за наданням пільг у 2025 році;
  • після закінчення опалювального сезону 2024/2025 року – для осіб, які отримували пільги у період до 31.12.2024 включно.

Постанова КМУ від 31.12.2024 № 1553, якою внесені зміни, набрала чинності 01.01.2025.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оподаткування подарунків працівникам

Оподаткування подарунків працівникам – на що слід звернути увагу при оподаткуванні подарунків працівникам і відображенні їх у Додатку 4ДФ Податкового розрахунку. Чи обкладаються новорічні подарунки ПДФО, військовим збором, ЄСВ та ПДВ?
50658

ПДФО 2025

Податок на доходи фізичних осіб є загальнодержавним податком, який наповнює державний та місцеві бюджети. Відсоток ПДФО впливає на величну отримуваного доходу працівників. У статті поговоримо про ставку ПДФО у 2025 році, за якими правилами його утримувати із зарплати та інших виплат.
22175

ПСП 2024: кому і як надавати

Податкова соціальна пільга у 2024 році надає можливість зменшити розмір ПДФО. Хто має право на ПСП 2024, як її застосовувати, для кого призначена «дитяча» ПСП та який її розмір, які документи потрібні для застосування такої ПСП, які коди ознак ПСП застосовувати при складанні Додатка 4ДФ Податкового розрахунку – відповіді на ці питання у даному огляді.
54882

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще можуть бути й аліменти та інші обов’язкові платежі. Усе про відрахування із заробітної плати — у статті.
362250

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді