Рада ухвалила закон щодо актуалізації деяких положень Бюджетного кодексу

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
16 січня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому закон, спрямований на оновлення та вдосконалення окремих положень Бюджетного кодексу України

Рада ухвалила закон щодо актуалізації деяких положень Бюджетного кодексу

🎁 ВАШ КВИТОК ДО ПРОФЕСІЙНОГО ЗРОСТАННЯ

Документ покликаний виконати:

  • зобов’язання України за ст. 347 Угоди про асоціацію з ЄС,
  • рекомендації Європейської Комісії,
  • а також умови співпраці з МВФ у рамках Механізму розширеного фінансування (EFF).

Це дозволить Україні продовжити інтеграцію до європейського простору та отримати подальшу фінансову підтримку.

Також завдяки ньому вноситься низка змін до Бюджетного кодексу, спрямованих на:

  • покращення управління публічними інвестиціями;
  • врахування гендерного підходу в бюджетному процесі;
  • уточнення норм щодо питань державного внутрішнього фінансового контролю.

Зокрема, запроваджуються нові визначення понять:

  • «публічні інвестиції»;
  • «публічний інвестиційний проєкт»;
  • «програма публічних інвестицій»;
  • «єдиний проєктний портфель публічних інвестицій».

Це допоможе чіткіше визначити джерела фінансування та процедури реалізації публічних інвестиційних проєктів, включаючи залучення кредитів та позик від іноземних партнерів.

Передбачається оновлення процедур планування та реалізації публічних інвестиційних проєктів і програм публічних інвестицій, що сприятиме більш ефективному використанню державних коштів.

Важливим аспектом є врахування гендерного підходу в бюджетному процесі, що забезпечить рівні можливості для всіх громадян та сприятиме соціальній справедливості.

Окрім того, у документі передбачена низка змін, зумовлених необхідністю актуалізувати положення Бюджетного кодексу України з прийнятим Державним бюджетом на 2025 рік та внесеними змінами до галузевих законодавчих актів.

Ухвалене рішення дозволить підвищити стабільність державних фінансів та прозорість бюджетного процесу, продовжуючи послідовну роботу над реформуванням фінансового управління, орієнтуючись на внутрішні потреби та виконання міжнародних зобов’язань.

Джерело: офіційний сайт Мінфіну

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати на освітню субвенцію у 2025 році

Місцеві бюджети з державного бюджету отримують трансферти на спільні цільові програми. Освітня субвенція – це один з таких трансфертів. Про умови її отримання та перелік витрат, на які можна витрачати кошти освітньої субвенції – у цьому огляді
6604

ІАС «LOGICA» методичні рекомендації

Впровадження інформаційно-аналітичної системи управління плануванням та виконанням місцевих бюджетів дозволило оперативно взаємодіяти Мінфіну, ДПС, Казначейству, ОМС та учасникам бюджетного процесу на місцевому рівні. Як і будь-яка інша ІАС має свої правила реєстрації, перереєстрації, взаємодії її учасників. Розглянемо що таке ІАС «LOGICA», які правила встановлені щодо реєстрації та взаємодії користувачів та які НПА при цьому потрібно враховувати, які ІАС «LOGICA» рекомендації використовувати.
8226

Субвенція місцевим бюджетам

Субвенція – це виплата із державного бюджету місцевим бюджетам, яку надають лише на конкретні цілі. На що вона виділяється щороку – у цьому огляді.
59461

Кошторис бюджетної установи – зразок складання та особливості

Кошторис – це головний плановий документ бюджетної установи. Без нього витрачання бюджетних коштів стає нецільовим. Тому складати кошторис бюджетної установи – важливий процес, за якого норми закону потрібно чітко дотримати, а всі витрати-доходи перерахувати.
173450

Державний бюджет 2025

28 листопада 2024 року Президент України підписав законопроєкт за № 12000 «Про Державний бюджет України на 2025 рік». Текст закону ще офіційно не оприлюднили, він набере чинності з 01.01.2025. У статті поговоримо про основні показники Держбюджету 2025.
7401

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді