Яким публічним службовцям відтермінували обов’язок подавати декларації за 2024 рік

Автор
консультант з обліку та оподаткування, Київ
НАЗК нагадало, що з 01.01.2025 стартувала кампанія декларування для публічних службовців за 2024 рік, яка триватиме до 31 березня включно.

📝 Заповнюємо антикорупційну декларацію

Яким публічним службовцям відтермінували обов’язок подавати декларації за 2024 рік

Для окремих категорій декларантів відтермінували обов’язок подавати декларації. Їм необхідно подати декларації не пізніше ніж через 90 днів після припинення або скасування умов, що надають це право.

Обов’язок подавати декларації відтермінували для:

  • військовослужбовців Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, ЗСУ та інших військових формувань;
  • поліцейських поліції особливого призначення, які беруть участь у бойових діях;
  • осіб, які для здійснення службових повноважень постійно перебувають на територіях, де ведуться активні бойові дії;
  • осіб, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях;
  • осіб, направлених до інших держав для участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у складі національних контингентів або національного персоналу;
  • осіб, які є полоненими або інтернованими;
  • осіб, які внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов’язаних з виконанням обов’язків військової служби чи інших службових повноважень, перебувають на стаціонарному лікуванні (у тому числі за кордоном) або у відпустці для лікування та/або реабілітації.

Члени сімей зазначених осіб також мають право на відтермінування подання декларацій.

Особи, що звітують, зобов’язані подати декларації не пізніше 90 календарних днів з дня скасування або припинення існування умов, що надають право на відтермінування.

Водночас законодавство України передбачає винятки серед зазначених вище категорій. Подати свої декларації за 2024 зобов’язані декларанти з числа військовослужбовців, які обіймають посади:

  • міністрів, їх заступників, керівників органів влади;
  • членів військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій;
  • у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (окрім охоронців) або відряджені до них (крім осіб рядового складу підрозділів охорони відповідних центрів);
  • посадовців, які займаються оборонними закупівлями або контролюють їх якість.

Нагадуємо, що роз’яснення щодо декларування доступні в Базі знань НАЗК. Щоб отримати додаткову консультацію, зверніться:

  • до уповноваженого підрозділу чи особи з питань запобігання та виявлення корупції в установі, де ви працюєте;
  • на гарячу лінію НАЗК за номером +38 (044) 200-06-94 в робочі дні з 09.00 до 18.00. Під час розмови з фахівцем НАЗК будьте готові озвучити позицію АК-уповноваженого стосовно вашого питання.

Довідково: НАЗК оновило роз’яснення до кампанії декларування за 2024 рік, враховуючи зміни у законодавстві та зворотний зв’язок декларантів.

За інформацією НАЗК 

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Органи місцевого самоврядування в Україні

Органи місцевого самоврядування (ОМС) – це виборні та інші органи територіальних громад, які мають повноваження вирішувати питання місцевого значення. Бухгалтер, який працевлаштовується у виконавчий орган місцевої ради, бюджетні установи, що фінансуються з місцевого бюджету, має розуміти не лише структуру установи, в якій працює, а й структуру ОМС, їх повноваження, у т. ч. щодо бюджету, отримання фінансування тощо. Розглянемо це детальніше
120634

Електронна декларація – заповнення

З 11 жовтня 2024 року набула чинності оновлена форма електронної декларації. Змін зазнало й повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, тож маємо для вас детальний алгоритм заповнення електронної декларації.
74111

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді