КМУ оновив Порядок надання компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Кабмін розширив доступ українцям до програми компенсації за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю

Оновили порядок надання компенсації за облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю

🧮 Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Компенсацію від держави зможуть отримати також самозайняті особи, фізичні особи - підприємці, які є людьми з інвалідністю. Рішення ухвалив Кабінет Міністрів на засіданні 21 лютого.

«Ми розширюємо програму, яка допомагає бізнесу облаштувати інклюзивні робочі місця для людей з інвалідністю. Відтепер обладнати своє робоче місце за підтримки держави зможуть люди з інвалідністю, які є самозайнятими, або ФОПами, ветерани з інвалідністю, які хочуть розпочати свій бізнес. Вони зможуть придбати необхідні їм спеціальні меблі, устаткування, допоміжні пристрої, як от підйомники чи пандуси. Також роботодавці зможуть отримати компенсацію за облаштування робочого місця для працівника-ветерана, який повернувся з війни з інвалідністю», – зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Мінекономіки зазначає, з початку 2025 року за цією програмою держава компенсувала бізнесу витрати на облаштування майже 300 робочих місць, інвестувавши у безбар’єрність 16 млн гривень.

Окрім цього, перелік допоміжних засобів, за які можна отримати компенсацію за програмою, розширено та доповнено:

  • технічними засобами;
  • програмним забезпеченням;
  • послугами, які забезпечують переклад з/на українську жестову мову, як офлайн, так і онлайн.

Рішення Уряду набуде чинності після публікації.

Довідково

Мінекономіки нагадує, програму надання компенсацій роботодавцям витрат на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю Уряд запровадив в серпні 2023 року.

За умовами програми сума компенсації з 1 січня 2025 року становить:

  • до 120 тис. грн – за облаштування робочих місць для людей з інвалідністю I групи;
  • до 80 тис. грн – для людей з інвалідністю II групи. 

Джерело: офіційний сайт Мінекономіки

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бюджетна звітність 2025: форми та правила складання

Бюджетна звітність бюджетних установ як була, так і залишається цілим набором звітів щодо стану виконання бюджету. У частині аспектів вона пересікається з фінансовою звітністю, але є самостійним джерелом інформації для державних аудиторів. Форми, строки та правила складання бюджетних звітів у 2025 році – у даному огляді
40899

ЄСВ на декретні виплати: нарахування 2025

Нарахувати декретні без помилок – це обов’язок кожного бухгалтера. Нарахування ЄСВ на декретні – це один з етапів цього розрахунку, який невідомий для декретниці, але важливий для бухгалтера. Розглянемо всі нюанси обчислення соцвнеску на допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами
96354

Акт приймання-передачі транспортного засобу

Коли установа безоплатно отримує чи передає авто, здає його в оренду, відправляє або забирає з ремонту тощо, вона складає акт приймання-передачі транспортного засобу. Форми актів різняться залежно від мети передачі транспортного засобу. Розглянемо, у яких випадках і за якою формою складати ці акти.
64257

Розрахунок Уточнюючий – виправляємо помилки в Об’єднаному звіті

Податковий розрахунок чималий за розміром та кількістю інформації, яку туди потрібно туди записати. Тож помилки у звіті – не рідкість. Експерт розкаже, як виправити помилки через уточнюючий звіт, і покаже на прикладах як це зробити
372469

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді