Як зробити запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом: інструкція

Автор
редактор стрічки новин порталу «Бухгалтерія для бюджету та ОМС»
Як правильно зробити запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом, якщо працівник працював з 2002 по 2003 рік, з 2005 по 2016 рік, з 2021 — до сьогодні продовжує працювати – роз'яснення

Як зробити запис у трудовій книжці про роботу за сумісництвом: інструкція

Калькулятор стажу

На осіб, які працюють за сумісництвом, трудові книжки ведуться тільки за місцем основної роботи (п. 1.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Міністерства праці України, Мін’юсту, Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993 року № 58 (даліІнструкція № 58)). А робота за сумісництвом (незалежно за внутрішнім чи зовнішнім), яка оформлена в установленому порядку, в трудовій книжці зазначається окремим рядком.

Запис відомостей про роботу за сумісництвом провадиться за бажанням працівника роботодавцем відповідно до п. 2.14 Інструкції № 58.

Тож для внесення запису про роботу за сумісництвом роботодавцю (кадровику) треба мати довідки з місць роботи за сумісництвом або копії наказів про прийняття та звільнення з роботи за сумісництвом, завірені належним чином. Якщо за зазначені періоди основне місце працівника не змінювалося, то записи до трудової книжки будуть виглядати таким чином:

Внесення запису про роботу за сумісництвом

ВІДОМОСТІ ПРО РОБОТУ

№ запису

Дата

Відомості про прийом на роботу, переведення на іншу роботу і звільнення (із зазначенням причини і посиланням на статтю, пункт закону)

На підставі чого внесено запис (документ, його дата і номер)

число

місяць

рік

Товариство з обмеженою відповідальністю «В»

1

22

08

2001

Прийнято інженером з програмного забезпечення комп’ютерів

Наказ від 22.08.2001 № 138-П

Працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю «Е» на посаді інженера з комп’ютерних систем з 01.02.2002 до 31.01.2003 за сумісництвом

Накази від 31.01.2002 № 11-П

та від 31.01.2003 № 15-П

Працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю «М» на посаді інженера з комп’ютерних систем з 01.02.2005 до 02.01.2016 за сумісництвом

Накази від 31.01.2005 № 15-К

та від 02.01.2016 № 18-К

10 червня 2021 року відповідно до ч. 3 ст. 48 КЗпП роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника:

  • записи про прийняття на роботу,
  • переведення та звільнення,
  • заохочення та нагороди за успіхи в роботі.

Порядок ведення трудових книжок визначається КМУ, тобто Інструкцією № 58. Отже, запис про основну роботу буде зроблений роботодавцем за бажанням працівника.

У цьому разі запис про роботу за сумісництво там, де працівник працює з 2021 року за основним місцем роботи, буде внесений за бажанням працівника до трудової книжки тільки після звільнення з роботи за сумісництвом, оскільки раніше просто неможливо вказати період роботи за сумісництвом на відповідному підприємстві.

Увага: якщо за вказаний період працівник вже змінив кілька основних місць роботи, то робота за сумісництвом у відповідні періоди мала вноситися роботодавцями за основним місцем роботи у відповідні періоди. Якщо цього раніше зроблено не було, то теперішній роботодавець може внести запис про роботу за сумісництвом лише за той період, який збігається з роботою у нього за основним місцем роботи.

Джерело: офіційний сайт ФПУ

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Тимчасове заступництво головного бухгалтера: як оплатити

Головбух установи захворів, тож на час його хвороби головним призначено найдосвідченішого бухгалтера. У статті розповімо, як оформити та оплатити тимчасове виконання обов’язків головного бухгалтера
10441

Гнучкий режим роботи

Гнучкий графік робочого часу може бути як тимчасовим, так і на постійній основі. Які особливості такого трудового розпорядку, як запровадити гнучкий режим роботи та вести облік робочого часу. Ці та інші пов’язані питання — у консультації
17210

Зразки наказів про звільнення

Треба наказ про звільнення? Скачайте готові зразки наказів про звільнення: типові формулювання для різних ситуацій — від звільнення за власним бажанням до скорочення штату.
332

Штраф за неоформленого працівника: вбережіть себе

Перевірки Держпраці та острахи бухгалтера та керівника в першу чергу пов’язані зі значними фінансовими штрафами. І навіть якщо все ніби гаразд і неоформлених працівників в установі немає, – ризик заробити штраф за неоформлення трудових відносин за наявності цивільно-правових договорів існує. Які вони штрафи нинішні?
28732

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді