Помилка у даті складання податкової накладної: як виправити

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Головбух Бюджет. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Податківці роз’яснили, як виправити помилку, якщо платник ПДВ зареєстрував в ЕРПН податкову накладну (ПН) з неправильно вказаною датою складання.

Скачати податкову накладну за новою формою

Платник ПДВ — постачальник товарів/послуг складає податкову накладну у день виникнення податкових зобов’язань з ПДВ за правилом «першої події»: або за датою зарахування коштів на банківський рахунок, або датою складання документу, що засвідчує виконання послуг/відвантаження товарів (п. 187.1 ПК).

Аби виправити допущені помилки, у т. ч. не пов’язані із зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, платник ПДВ може скласти розрахунок коригування (РК) до ПН ( п. 192.1 ПК).

Разом з цим платник ПДВ не може подати РК до ПН, аби виправити дані у даті складання останньої (п. 21 Порядку заповнення податкової накладної, затверджений Наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307).

Якщо платник ПДВ склав ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням іншої дати, ніж дата виникнення «першої події», він може визнати цю ПН як зайво складену.

На дату факту зазначення неправильної дати в зареєстрованій в ЄРПН накладній платник податку має право скласти «мінусовий» РК до зайво складеної ПН, та зареєструвати його в ЄРПН.

Утім, це не позбавляє платника податку обов’язку скласти нову ПН за операцією з постачання товарів/послуг із зазначенням у ній правильної дати складання.

Нова ПН має бути обов’язково зареєстрована в ЄРПН з дотриманням визначених ПК термінів реєстрації.

ІПК ДФС від 10.10.2018 № 4368/6/99-99-12-02-01-15/ІПК

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про доходи: алгоритм заповнення

Актуальний бланк і зразок заповнення декларації про майновий стан і доходи у консультації допоможуть вам швидко та без помилок упоратися із власним документом
74466

Приклади відрахувань із заробітної плати

Перш ніж виплатити працівникові зарплату, бухгалтер повинен відрахувати із неї податки. А ще може бути й утримання аліментів, штрафів, профспілкових внесків та інших обов’язкових і добровільних платежів. Усе про відрахування із зарплати – у цьому огляді
395147

Пояснення для розблокування податкової накладної: як подати

Говоримо про пояснення на розблокування податкової накладної. Почнемо з блокування податкової накладної, коли воно виникає та що робити для розблокування. Також роз’яснимо, які пояснення до заблокованої податкової накладної скласти до пакету документів на розблокування ПН. Завершимо діями платника після розблокування ПН.
2919

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді