Чи потрібно щорічно оновлювати заяву, щоб застосувати ПСП?

Працівник, який отримує заробітну плату, може застосувати до неї податкову соціальну пільгу (ПСП), але тільки за одним місцем її нарахування (п.169.2.1 ПК).

Аби застосувати ПСП, працівник подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування ПСП (п.169.2.1 ПК).

Роботодавець починає застосовувати ПСП до заробітної плати працівника з дня отримання заяви про застосування ПСП та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки, коли він застосовував або не застосовував ПСП згідно з отриманими від працівників заявами про застосування ПСП, а також заявами про відмову від неї.

Скачати зразок нової довідки про страховий стаж

Норми ПК не передбачають щорічне подання працівником заяви про застосування ПСП.

Утім, якщо у працівника виникає право на ПСП з інших підстав, ніж ті, що зазначені у попередній заяві, то він має надати нову заяву з відповідними підтверджувальними документами.

За інформацією ГУ ДФС у Тернопільській області

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 4ДФ до податкового розрахунку: заповнення та приклади

Податковий агент зобов’язаний показати нараховані та виплачені доходи фізособам у звітності. Для цього призначений додаток 4ДФ. Скористайтеся рекомендаціями експерта, та застосуйте 7 зразків, щоб швидко та правильно заповнити додаток із першого разу.
34395

ЄСВ 2025: ставка, сплата, звітність

ЄСВ у 2025 році становить 22% для працівників без інвалідності. У статті поговоримо про мінімальний ЄСВ 2025 та максимальний розмір єдиного соціального внеску.
13018

Рахунки ЄСВ 2025

Реквізити рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не змінювались з 2021 року. Бухгалтер, який перераховує ЄСВ, має знати які є види рахунків та коли їх використовувати, де завжди будуть актуальні реквізити рахунків, як правильно заповнювати призначення платежу у платіжній інструкції та що робити, якщо ЄСВ сплатили на інший рахунок (для зарахування зарплатних податків – ПДФО/військового збору).
6701

Земельний податок: сплата, пільги, декларація

Плата за землю – це місцевий податок, який має дві форми. Перша – орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності. Друга – земельний податок, який справляється за земельні ділянки іншої власності, наприклад приватної. Розглянемо розмір та правила плати за землю у 2025 році
111424

Транспортний податок 2025: ставка, облік, декларація

Транспортний податок у 2025 році: дивіться перелік легкових автомобілів, які підлягають оподаткуванню. Коли, скільки та за які автомобілі потрібно сплачувати транспортний податок 2025 – у статті
22398

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді